RADONJIĆ: Igokea je bila odlična u prvom poluvremenu, a onda…

dejan-radonjić-crvena-zvezda-budućnost
Radonjić je govorio pred meč sa Zlatiborom (FOTO: Srdjan StevanovicStarsportphoto ©)

Misija je ostvarena. Crvena zvezda je nakon dosta muke i mnogo bolje igre u drugom poluvremenu odbranila prednost domaćeg terena u susretu sa Igokeom sa čime je bio zadovoljan trener Dejan Radonjić.

Šef stručnog štaba Zvezde počeo je analizu od prvog poluvremena koje je bilo vrlo neizvesno.

– Igokea je bila odlična u prvom poluvremenu, u oba pravca je bila vrlo dobra, precizna, skakali su bolje od nas, šutirali odlično. Mi smo taj deo utakmice odigrali ne baš na način na koji bi trebalo da se igra protiv ekipe kao što je Igokea – rekao je Radonjić za Arenu sport.

A onda se sve promenilo u drugih 20 minuta. Videli smo daleko angažovanije crveno-bele košarkaše. Pre svega u odbrani.

Drugačije je bilo u drugom delu. Broj koševa (samo 19 primljenih, a 37 datih) govori da je odbrana bila dobra, ali ono što je bilo bitno, to je da smo gradili rezultat sve vreme, išli korak po korak, došli u situaciju da kontrolišemo utakmicu u završnici.

Naravno, posao još uvek nije gotovo pošto je Zvezdi ostalo da još jednom pobedi Igokeu kako bi obezbedila plasman u finale ABA lige.

Ovo jeste bilo za vođstvo od 1:0, ali to je tek početak. Sigurno da očekujem tešku utakmicu broj dva. Igokea je pokazala da je izuzetno dobra i pozicija na kome je završila ligaški deo prvenstva, kao i ostvareni rezultati, nisu slučajni. Moramo da budemo na izuzetno visokom nivou ako želimo da i tada budemo uspešni – zaključio je Radonjić.

Naredni duel u seriji između Igokee i Crvene zvezde na programu je u petak takođe od 18.30.

POČELO JE! Plej-of je košarka na drugom nivou! Zvezda se mučila 30 minuta, Lojd razbio Igokeu u prvoj utakmici

Obavezno pogledajte: Nino Čelebić: Biće skandal ako Jokić ne uzme MVP titulu! | SPORT FOKUS