Kraj i za Petrovića

nikola petrović
Petrović izgubio u prvom kolu Serbia Opena (FOTO: Srdjan StevanovicStarsportphoto ©)

Danilo Petrović je eliminisan u prvom kolu ATP turnira u Beogradu, Serbia Opena. Od srpskog tenisera bolji je bio Džon Milman iz Australije.

Rezultat posle sat i 52 minuta bio je 2:0 (7:5, 6:4), a ovo je Petroviću i Milmanu bio prvi međusobni okršaj.

Petrović, 157. na ATP listi prvi brejk je napravio u trećem setu, mada je pre toga, u drugom spasio dve brejk lopte. Poveo je sa 2:1, a zatim i potvrdio brejk za 3:1. Ipak, nešto kasnije usledio je preokret. U šestom gemu, posle šest brejk prilika, Milman (43. na svetskoj rang listi) je uspeo da izjednači. Zatim je i potvrdio brejk za prednost od 4:3. Tek u 12. gemu viđen je novi brejk, ali nažalost u korist Australijanca. Iskoristio je drugu brejk i set loptu.

Džon Milman u meču sa Danilom Petrovićem (FOTO: Srdjan StevanovicStarsportphoto ©)

U nastavku nije baš najbolje krenulo za našeg igrača. Poveo je Australijanac sa 2:0, ali je Petrović uzvratio brejkom, i smanjio na 2:1. U narednim genovima bilo je i prilika za brejk, ali bez realizacije.

Ipak, u desetom gemu, gost iz Australije je imao tri brejk i meč lopte. Iskoristio je već prvu.

U meču drugog kola odnosno osmine finala ATP turnira u Beogradu, Milman će igrati protiv boljeg iz okršaja Pabla Kuevasa i Emila Rusuvuorija.

Nešto ranije, tokom dana na turniru u prestonici Srbije, Nikola Milojević je pobedio, dok je Viktor Troicki izgubio.