CSKA Moskva je stigla do pobede u 19. kolu Evrolige, protiv Žalgirisa rezultatom 83:73, zahvaljujući dobroj igri u prvom poluvremenu.

CSKA je prvu četvrtinu rešio u svoju korist rezultatom 18:11, da bi do poluvremena povisio prednost na 13 poena – 45:32.

Žalgiris je u nastavku zaigrao bolje, čak i poenterski nadigrao CSKA u drugom poluvremenu, ali to je bilo dovoljno samo da se zaostatak smanji na 10 poena.

Srpski centar u redovima CSKA, Nikola Milutinov, zabeležio je dabl-dabl učinak sa 10 poena i 14 skokova i tako nastavio sa dobrim partijama.

Poenterski, lidera Evrolige su predvodili Majk Džejms sa 21, Šengelija sa 18 i Hiard sa 17 poena.

U Minhenu je Bajern uz puno muke stigao do trijumfa protiv Zenita rezultatom 82:80.

Srpski košarkaš Vladimir Lučić u samoj završnici je povukao svoju ekipu pogođenim slobodnim bacanjima.

Lučić je utakmicu završio sa 15 poena i četiri skoka za 29 minuta igre. Boldvin je za Bajern postigao 17, Rejnolds 15 poena.

Najefikasniji u poraženom sastavu bio je Arturas Gudaitis sa 22 poena.

Panatinaikos u Atini nije imao previše problema protiv Asvela i uz fantastičnu utakmicu Nemanje Nedovića stigao je do pobede rezultatom 88:71.

Srpski bek je meč završio sa 33 poena, šest asistencija i pet skokova što je bilo dovoljno za fantastičan indeks korisnosti – čak 39.

Reprezentativac Srbije za dva poena je pogađao šest od sedam šuteva, za tri poena pet od 10, dok je pogodio svih 10 slobodnih bacanja.

Sjajni Nedović se približio rekordu Evrolige u ovoj sezoni od 39 poena, koliko je postigao upravo on na utakmici protiv Makabija.

Panatinaikos je imao prednost u većem delu utakmice, ali je veću prednost napravio tek u drugom delu meča.

Zvanično: Odloženo Zvezdino gostovanje Realu

Obavezno pogledajte: Nenad Peruničić: I dalje smo uljuljkani u priči da smo rukometna velesila | MOJ UGAO #08