Fenerbahče je konačno pokazao svoje pravo lice i upisao veliku i važnu pobedu u 21. kolu Evrolige. U sred Moskve pao je CSKA sa 89:83 (15:21, 23:17, 25:28, 26:17).

Fenerbahče je tako nastavio pobedničku seriju, pošto mu je ovo šesta vezana pobeda u Evroligi, kojom je došao na deobu osmog mesta. Mučili su se gotovo čitave sezone, ali sad konačno igraju onako kako znaju.

Ključna je bila poslednja deonica, u kojoj je Fenerbahče uspeo da preokrene rezultat, a onda i sačuva to vođtvo uprkos naletu CKSA. Najefikasniji u pobeničkom timu bio je Jan Veseli, koji je upisao 24 poena, pratio ga je Nando De Kolo koji je dodao dva manje, dok je srpski košarkaš Marko Gudurić dodao osam poena.

U ruskom timu istakao se Šengelija sa 18 poena, dok su Nikola Milutinov i Danijel Heket dodali po 12 poena.

CSKA je sjajno otvorio utakmicu i već posle nekolio minuta stigao do dvocifrene prednosti, ali je Fenerbahče uz mini seriju uspeo da prepolovi zaostatak.

Gotovo identičnu igru gledali smo i u drugoj deonici, a CSKA ni na sekund nije ispuštao prednost koju je stekao još u prvom periodu.

Ipak, trojkom u samom finišu ovog perioda, turski tim je uspeo da stigne do izjednačenja, a početkom treće četvrtine i do prve prednosti. U nastavku smo gledali prilično izednaenu igru oba tima, pogađali su Majk Džejms, ali i srpski igrali Marko Gudurić i Nikola Miluinov.

Tek što su se vratili na parket, CSKA je ponovo poveo sa +5 i činilo se da će konačno osigurati pobedu, ali košarkaši Fenerbahčea se nisu predavali tako lako.

Poslednji minuti doneli su i novi preokret. Fener je uz poene Džarela sigi dlo prednosti od 78:75. Uzvratio je ruski tim preko Šengelije, pa smo ponovo došli do izjednačenja, a Fener je svoje nove poene našao preko Jana Veselog, koji nije grešio na liniji penala.

CSKA je posle faula nad Heketom prilikom za tri poena i tehničke Igoru Kokoškovu imao priliku da povede, ali od šest penala pogodili su samo tri i rezultat je ponovo bio izjednačen.

Veseli je vezao šest poena, a u završnici je poađao i De Kolo, naročito sa linije penala, pa je Fener uspeo da sačuva svoju prednost i ne poklekne pre naletom CSKA.

U narednom kolu Evrolige, CSKA će igrati protiv Albe u Berlinu, dok će Fenerbahče dočekati Makabi iz Tel Aviva.

Fajnal for sa navijačima?

OBAVEZNO POGLEDAJTE: CRVENA ZVEZDA vs BARCELONA | NBA 2K21 Predictor #28 | @Beki