ŠESTICOM PREBACILA STOTKE: Zlatibor poveo, ali je Zvezda bila nemilosrdna u drugom poluvremenu

crvena zvezda-šampion-fudbalski savez srbije-dodela pehara
Crvena zvezda će nositi opremu Makrona u narednih šest godina (FOTO: Starsport)

Crvena zvezda je pobedila Zlatibor u poslednjoj utakmici 36. kola Super lige Srbije, rezultatom 6:1, a junak utakmice bo je Mirko Ivanić, sa dva gola i asistencijom. Upravo je on najavio furiozno drugi poluvreme.

Poveli su gosti u 26. minutu, ali je u drugom poluvremenu usledio preokret za trijumf novog-starog prvaka Srbije. Isto tako, crveno-beli su prebacili “stotku” i po bodovima i po golovima u ovoj sezoni. Sada imaju 102 boda i 104 data i 19 primljenih golova. Na drugoj strani, Zlatibor je odigrao hrabro, a nije imao ni šta da izgubi pošto je već jasno da je postao član Prve lige Srbije.

Šef struke domaćina, Dejan Stanković je počeo bez Aleksandra Kataija (ni na klupi), kao ni bez Milana Borjana, Mirka Ivanića, Gelora Kange, Milana Pavkova… U 26. minutu, usledio je šok u Beogradu. Ponovo je poveo Zlatibor (kao u Kupu Srbije), a strelac je bio Stefan Vukić. Dobio je loptu sa leve strane, a onda spoljnim delom kopačke, iz kolena poslao iza leđa Zorana Popovića koji je branio umesto standardnog Borjana. Prelep gol, nema šta…

Iako su imali šanse do kraja prvih 45 minuta, igrači Zvezde nisu uspeli da savladaju golmana Dušana Čubrakovića.

Onda su izmene na startu drugog poluvremena sve izmenile. Šansu su dobili Mirko Ivanić, Milan Gajić i Milan Pavkov.

Za samo nekoliko minuta, otpor ekipe Predraga Ristanovića je slomljen. U 47. minutu, Ivanić se namestio na ivici kaznenog prostora i poslao loptu u donji ugao Čubrakovića. Samo tri minuta kasnije, Pavkov je posle centaršuta sa leve strane pokušao glavom, Čubraković je odbranio, ali je lopta došla do Ivanića koji je bez problema poslao u mrežu.

Nije Zvezda tada stala, a u strelce se upisao i Veljko Nikolić, u 54. minutu. Prošao je trojicu čuvara, namestio se i pogodio. U 67. minutu asistencija Ivanića i pogodak, Željka Gavrića. Samo dva minuta kasnije usledila je dvostruka izmena u redovima Zvezde, umesto Nikolića i Gavrića ušli su Gelor Kanga i Radovan Pankov. Fudbaler iz Gabona je već u 70. minutu dao gol, za 5:1.

Gelor Kanga je bio strelac u ubedljivoj pobedi nad Zlatiborom (FOTO: Starsport)

Od 74. minuta, Zlatibor je ostao bez Zarije Lambulića koji je na ivici kaznenog prostora oborio Dijega Falćinelija koji mu je pobegao. Sudija Maksimović je bez mnogo razmišljanja pokazao direktan crveni karton. Iz slobodnog udarca je onda pokušao Kanga, ali je lopta okrznula prečku i otišla u gol aut.

U 84. minutu u strelce se upisao i Pavkov. Akcija je krenula od Kange, Ivanić je odlično proigrao Dijega Falćinelija čiji je pokupšaj zaustavljen, ali je lopta na kraju došla do visokog napadača koji je postigao 11. ovosezonski gol. U poslednjim trenucima, pokušao je i Nemanja Krstić, ali je Popović ipak intervenisao i loptu prebacio preko gola.

Do kraja sezone u Super ligi, Zvezda će igrati sa OFK Bačka i Metalcem, a Zlatibor sa Radničkim i Mačvom.

Isto tako, crveno-bele očekuje i duel sa Partizanom u finalu Kupa Srbije. Ovaj meč biće odigran takođe na stadionu “Rajko Mitić”.