ZVEZDA PREŽIVELA RADNIK: Uz malo sreće na korak od trofeja!

crvena zvezda-radnik-polufinale kupa srbije-rezultat-golovi
Zvezda je u poteri za još nekim rekordima (FOTO: Starsport)

Crvena zvezda je uspela da opravda ulogu favorita i pobedom nad Radnikom iz Surdulice 2:1 (2:0) ostvari plasman u finale Kupa Srbije, gde je čeka bolji iz duela Partizan – Vojvodina.

Golove za Crvenu zvezdu postigli su Nemanja Milunović u 2. minutu i Dijego Falćineli u 34. minutu utakmice, dok je jedini gol za goste postigao Milan Makarić u 51. minutu utakmice.

Ipak, meč je sa sobom doneo nekoliko pitanja. Prvo je otkud prekid utakmice, a drugo da l je Zvezda povela iz ofsajda.

Sam početak meča doneo je jednu (ne)svakidašnju situaciju. Kako je Superliga glavna tema u svetskom fudbalu, tako su i “Delije” rešile da iznesu svoj stav.

Na severnoj tribini osvanuo je transparent “Podignite prečku i dignite stative, pa pravite Superligu i igrajte se time”, dok je na drugoj tribini na engleskom jeziku pisalo “Recite ne Superligi”.

Tako je utakmica prekinuta u 11. minutu zbog tih natpisa, kako se navodi na TV Arena sport sudija je tražio da se ti transparenti skinu kako bi se meč nastavio.

Prekid je trajao pet minuta, a onda su igrači ponovo izašli na teren i nastavili utakmicu. Vratimo se i mi na fudbal.

crvena zvezda-radnik surdulica-kup srbije-rezultat-golovi-transparent-navijači
Zvezda je ponovo “ispaštala” zbog navijača (FOTO: Starsport)

Crvena zvezda je jako rano došla do prednosti, već u drugom minutu utakmice, ali i dalje ostaje otvoreno pitanje da li je pogodak bio regularan ili ne.

Strelac je Nemanja Milunović, barem je njemu pripisan gol, ali je pitanje da li je Seku Sanogo dirao loptu pre nego što je prešla gol-liniju.

Pomoćni sudija je signalizirao ofsajd, ali posle konsultacije sa glavnim, gol je ipak priznat. Uostalom, procenite sami.

Ipak, Radnik je pokazao da se neće tako lako predati, a Milan Makarić je rešio da opravda epitet najboljeg strelca Super lige ove sezone. Šutirao je bez zaleta, sa gotovo 20 metara i pošteno namučio Milana Borjana, koji je uspeo da sačuva svoj gol.

Znala je Crvena zvezda od koga joj preti opasnost, ređala je kontre, a nakon jedne takve Gajić je sjajno prošao po boku, centrirao ali bezuspešno.

Nastavio je Gajć da centrira, Katai je oprobao svoj udarac, ali se rezultat promenio tek u 34. minutu utakmice.

El Fardu Ben je sjajno centrirao, a Dijego Falćineli se odlično snašao i praktično “umuvao” loptu u gol za velikih 2:0.

Prvih nekoliko minuta drugog poluvremena pripali su Crvenoj zvezdi, Falćineli je ponovo pripretio, ovog puta nakon centaršuta Mirka Ivanića.

Međutim, njegov udarac je blokiran, a kazna je stigla samo tri minuta ranije. Rekli smo već da opasnost uvek preti od Milana Makarića, a upravo je on bio strelac gola koji je gostima doneo nadu da mogu do finala.

Uspeo je da matira Borjana, a nije posustajao ni nakon gola, pa je još jednom Zvezdinog kapitena stavio na ispit.

Uzvratila je i Zvezda sjajnu priliku propustio je Sanogo u 62. minutu, a par minuta kasnije videli smo i pravu “bombu” Veljka Nikolića! Na njegovu žalost, lopta je završila van gola.

U 70. minutu videli smo i malo sreće za Crvenu zvezdu. Danoski je sa strane uočio Stamenkovića koji utrčava, ali da je malo brži bio Stamenković mogao je da ubaci loptu u Borjanovu mrežu.

Nisu gosti zaista posustajali i apsolutno im se može čestitati na želji i volji za pobedom, posebno Makarić, koji je u finišu imao još jendu priliku.

Ali, u prvom minutu sudijske nadoknade – Borjan je uspeo uz pomoć prečke da odbrani udarac Milovanovića i spase svoj tim.

Sad ostaje otvoreno pitanje da li ćemo u finalu gledati novi “večiti derbi”, ali i na to ćemo vrlo brzo dobiti odgovor, po završetku utakmice Partizana i Vojvodine.

SRBIJA IMA LICENCU “VIŠKA”: Ko uz “večite” ispunjava evropske kriterijume?

Obavezno pogledajte: NIKOLA ŽIGIĆ | Priče iz kraja #31