Crvena zvezda je prenela dobru igru iz poslednjeg pripremnog meča na prvo kolo Linglong Superlige srbije. Na stadionu Rajko Mitić, savladan je Novi Pazar rezultatom 3:0.

Kako Zvezda, tako i Srđan Spiridonović. Pojačanje pristiglo u junu mesecu, posle dva gola na pripremnim utakmicama, bio je strelac i na zvaničnom debiju.

U strelce su se pored njega upisali Mirko Ivanić i Miloš Vulić.

Praktično je meč rešen već u prvom poluvremenu. A, ako bi bili precizniji, napisali bi da je već posle 13 minuta igre bilo jasno ko će završiti meč kao pobednik.

Spiridonoviću je u osmom minutu gol namestio Aleksandar Katai, povratnik u ekipu šampiona Srbije. Katai je izbacio svog rivala probacivši mu loptu kroz noge, a zatim je proigrao Spiridonovića, koji sa pet metara od gola Drobnjaka nije imao težak zadatak da donese prednost svojoj ekipi.

Već u 13. minutu, nakon što je u kaznenom prostoru rivala oboren Tomane, Ivanić je hladnokrvno izveo jedanaesterac, a Zvezda je imala 2:0.

Do kraja poluvremena, ekipa Dejana Stankovića mogla je, preko Kataija, ali i Ivanića i Sanoga, koji je imao zanimljiv pokušaj nakon kornera, da stigne do ubedljivije prednosti.

Međutim, jedini udarac koji su uputili gosti u prvom delu igre, pogodio je stativu, Tomić nije imao sreće. To je bio znak da domaćin ne sme da se opusti.

U 33. minutu, Kolašinac je napravio prvu promenu. Umesto Dacića na terenu se našao Dragutinović.

Na poluvremenu smo videli i prvu izmenu u domaćem sastavu. Stanković nije želeo da rizikuje sa još uvek ne 100 odsto spremnim Katijem. Umesto njega, u drugom delu igre, na terenu se našao Miloš Vulić.

Nastavak je delovao potpuno drugačije u odnosu na prvi deo igre.

Kao da je Crvena zvezda svesno usporila ritam, kako bi smanjila rizik od eventualnih povreda.

Dobar meč je odigrao Mirko Ivanić, strelac drugog gola protiv Novog Pazara foto Peđa Milosavljević

I dalje su crveno-beli imali apsolutnu nadmoć na terenu, ali izostale su prave prilike. Pretnja po gol rivala stigla je tek udarcima sa distance Vulića, Ivanića i Spiridonovića.

Upravo je u finišu utakmice, u 81. minutu, Miloš Vulić postavio konačan rezultat pogotkom iz slobodnog udarca. Imao je idealnu poziciju za igrača koji bolje koristi desnu nogu, to je i iskoristio, a Drobnjak je samo pogledom ispratio loptu.

Šansu su u drugom poluvremnu dobili Jovičić i Ben koji se oporavio od povrede. Teren su u 66. minutu napustili Sanogo i Ivanić. Kasnije su u igru ušli Vukanović i Gobeljić, koji su zamenili Tomanea i Gajića.

Imao je posla Drobnjak na ovom meču, Zvezda je uputila veliki broj udaraca. Ipak, pas igra na kojoj insistira Dejan Stankovića, još uvek nije usavršena, pa legenda kluba može da bude zadovoljan konačnim rezultatom.

Zvezda je apsolutno zasluženo stigla do tri boda protiv ekipe koja je prošle sezone igrala u Prvoj ligi Srbije.

Pored bodova koji su najvažniji na startu prvenstva, Stanković može da bude zadovoljan činjenicom da su debi na zvaničnom meču, uz Spiridonovića i povratnika Katija, napravili mladi Strahinja Eraković, ali i Seku Sanogo, koji je sticajem okolnosti, zapravo novo pojačanje crveno-belih, iako je u klub stigao još u januaru.

Sanogo je stigao iz Al-Itihada, ali je dugo imao problema sa povredom. Danas je pokazao da se radi o izuzetno snažnom vezisti koji se pretvori u stenu dok je lopta pod njegovom kontrolom.

Teško mu je oduzeti loptu, što je demonstrirao na otvaranju Superlige.

U narednom kolu, Novi Pazar će dočekati Partizan u sredu, dok će Crvena zvezda, još jednom kao domaći, igrati protiv Radničkog iz Niša. Oba susreta na programu su u sredu od 20.00 časova.

Crvena zvezda – Novi Pazar 3:0

Stadion: Rajko Mitić, bez prisustva publike.

Crvena zvezda: Borjan – Gajić (od 75 Gobeljić), Pankov, Eraković, Rodić – Sanogo (od 66 Jovičić) – Spiridonović, Ivanić (od 66 Ben), Nikolić, Katai (od 46 Vulić) – Tomane (od 75 Vukanović).

Novi Pazar: Drobnjak – Vukajlović, Kurdić, Delimeđac (od 67 Vlajković), Marinković, Tomić, Nedeljković, Kecap, Dacić (od 33 Dragutinović), Resić (od 46 Hadžibulić), Kovačević.