VELIKI PEH Otkriveno koliko Pavkov pauzira, preskače Kopengahen

Pavkov zbog povrede u prvoj utakmici nije na spisku putnika za Kopenhagen (FOTO: Starsport)

Fudbaler Crvene zvezde Milan Pavkov zbog povrede zadnje lože moraće da pauzira oko dve nedelje, možda nešto manje.

Veliki peh za šampiona Srbije. Snažni napadač je već u drugom minutu duela sa Kopenhagenom osetio da ga muči loža.

Ipak, herojski je nastavio prvi meč 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona, dok se Ričmond Boaći od starta zagrevao zbog toga.

I uspeo je Pavkov da “lansira” Marakanu u trans golom u 44. minutu. Još jednom je postao junak crveno-belih koji su na kraju odigrali 1:1 uz vrlo problematične greške sudije iz Portugala Lopeza Martinsa.

KOPENHAGEN – CRVENA ZVEZDA
KO ĆE U PLEJ-OF ZA LIGU ŠAMPIONA?

Kada se mišić ohladio u poluvremenu, bil je jasno da je Pavkov završio utakmicu sa Dancima i zabrinuo je sve navijače Zvezde.

Dan kasnije, posle dodatnih pregleda, ustanovljeno je da će morati da pauzira oko dve nedelje.

Ipak, u klubu će učiniti sve kako bi se brže oporavio i vratio na teren.

Pavkov će sigurno propustiti revanš u Kopengahenu sledećeg utorka, kao i prvenstvene mečeve pre i posle toga. To znači da sigurno neće biti Vladanu Milojeviću na raspolaganju za Mladost i Spartak.

Ono što je Zvezdi mnogo bitnije je da se Pavkov oporavi za sledeći evropski izazov i borbu za grupnu fazu Lige šampiona ili Lige Evrope.

Letošnje pojačanje Tomane nije registrovan za dvomeč sa Kopenhagenom takođe zbog povrede. Za revanš na “Parken” stadionu Milojević će moći da računa na Boaćija i Nikolu Krstovića od napadača.

„NEMA PREDAJE“ Jovančić o spornom penalu: Povlačio sam nogu…

OBAVEZNO POGLEDAJTE Bjelica: Amerikance 2002. sam prespavao… Drugi smo na kladionici? Može neki tiket da se odigra