“NEMA PREDAJE” Jovančić o spornom penalu: Povlačio sam nogu…

I Jovančić je u potpunosti zdrav (FOTO: Starsport)

Razočarano je delovao Dušan Jovančić posle prvog meča 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona, ali veruje da mogu dalje.

Crvena zvezda i Kopenhagen su odigrali 1:1 pred 40.000 gledalaca na Marakani. U sjajnoj atmosferi Zvezda je bila bolja, kvalitetnija u pravoj evropskoj borbi.

Mislim da smo u prvom poluvremenu bili mnogo bolji i da smo zaslužili vođstvo od 1:0. U drugom poluvremenu smo se dobro branili, koliko se sećam, nisu napravili nijednu šansu.

Posle je došao taj penal, krivo mi je. Imali smo 1:0 i veliku šansu za prolaz ali i 1:1 je aktivan rezultat, tako da se ne predajemo – poručio je Jovančić.

Veoma sporan detalj bio je u samom finišu meča. Portugalski sudija Lopez Martins svirao je penal za Kopenhagen i mirne duše minut-dva kasnije mogao isto da uradi na drugoj strani.

KOPENHAGEN – CRVENA ZVEZDA
KO ĆE U PLEJ-OF ZA LIGU ŠAMPIONA?

Duel Jovančića i Pepa Biela je video kao najstrožu kaznu, ne i uklizavanje Benu u petercu prilikom gol-šanse.

Ne znam šta da kažem, nisam pogledao snimak… Povlačio sam nogu, iskreno ne znam šta bih rekao – kaže Jovančić.

Miloš Degenek je otkrio kako mu je levi bek Kopenhagena Bengtson rekao da se Biel sam bacio i iznudio jedanaesterac.

Ne znam, moguće, videćemo… I da jeste i da nije, ništa ne možemo da promenimo – dodao je utučeni Jovančić.

Zvezda je imala sjajnu podršku i ispraćeni su crveno-beli povicima: “Idemo dalje”. Revanš je 13. avgusta u Kopengahenu.

Fenomenalno, zaista sjajna atmosfera, uvek je tako. Navijači nas dižu kad padnemo. Nadam se da će tako biti i ubuduće.

Dobra partija nam znači i za revanš i za sve drugo.

Žao mi je što ne nosimo prednost, sigurno da su oni sad blagi favoriti zbog gola u gostima. Ipak, vidimo svoju šansu i idemo da probamo da prođemo – naglasio je Jovančić.

TERZIĆ: Ovako se igraju evropske utakmice, nema kukanja na sudije

OBAVEZNO POGLEDAJTE Bjelica: Amerikance 2002. sam prespavao… Drugi smo na kladionici? Može neki tiket da se odigra