Košarkaši Crvene zvezde upisali su četvrti uzastopni poraz od turskog Efesa, pošto su poraženi u 11. kolu Evrolige sa 64:75 (14:16, 22:24, 14:27, 14:8).

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde bio je Kori Volden, koji je utakmicu završio sa 14 poena, dok je Džordan Lojd dodao deset poena. Na drugoj strani najefikasniji je bio Šejn Larkin sa 18 poena.

Iako je Efes u Beograd doputovao znatno oslabljen neigranjem nekih bitnih igrača, Zvezda to nije uspela da iskoristi. Mada, mora se priznati da je i beogradski tim bio oslabljen neigranjem Hola i O’Brajanta.

Na samom startu, Kori Volden najavio je još jednu sjajnu partiju, pošto je upisao sedam poena, ali je Efes u nastavku znatno popravio svoju igru u odbrani.

zvezda-efes-evroliga-poraz
Zvezda nije našla rešenje za Efes (FOTO: Starsport)

Prilično je izjednačena igra bila u prvoj deonici, pa se na prvu pauzu otišlo sa jednim košem razlike u korist Efesa. Ipak, druga deonica je donela sedam vezanih poena gostiju, što je nateralu Sašu Obradovića da zatraži tajm-aut.

Jedan od glavnih problema uigri beogradskog tima bio je Džordan Lojd, odnosno činjenica da verovatno najbolji igrač tima ne može gotovo ništa da pogodi. Na drugoj strani proradio je Šejn Larkin, koji je pogodio sa distance, što je ujedno bila i prva trojka.

Na kratko je Zvezda zablistala, vezala osam poena, te smanjila zaostatak, a Lojd je pred sam kraj svojim prvim poenima smanjio na samo -3.

Treća četvrtina donela je veliku borbu oba tima, ali se ne možemo oteti utisku da je sudijski kriterijum bio pomalo čudan. Međutim, bez obzira na to, Zvezda nije uspevala da pronađe rešenje za Šejna Larkina, koji je doveo Efes do +11.

Novi poraz Zvezde (FOTO: Starsport)

Posle samo tri minuta igre u poslednjoj deonici Efes je imao prednost od 20 poena, te je bilo jasno da je pitanje pobednika rešeno.

Uspeli su crveno-beli da koliko-toliko konsoliduju igru u odbrani, ali uglavnom nisu bili precizni na liniji penala, u napadu nisu imali pravi rešenje, te je rezultat na kraju i očekivan.

U narednom, 12. kolu Evrolige, izabranici Saše Obradovića gostuju Makabiju, dok će Efes na svom terenu igrati protiv Baskonije.

U istom terminu igrali su i košarkaši Zenita i Efesa, a ruski tim je slavio sa 83:75 (23:15, 22:17, 21:19, 17:24).

Drama u Moksvi: CSKA okrenuo “kraljeve”, nestvarni Džejms!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: STOP NASILjU NAD ŽENAMA | Meridian