DRAMA U BEOGRADU: Lojd i Dobrić srušili Budućnost, Zvezda vodi u seriji!

crvena zvezda-budućnost-uživo prenos-aba liga
Crvena zvezda i Budućnost ponovo odmeravaju snage (FOTO: Starsport)

Crvena zvezda je na sjajan način otvorila finalnu seriju ABA lige, pošto je u prvoj utakmici odbranila domaći teren i pobedila podgoričku Budućnost rezultatom 82:78 (20:20, 24:18, 19:17, 19:23).

Dugo je najavljivana ova utakmica, kao i čitava finalna serija, nadali smo se sjajnoj košarci i to smo i dobili.

Ono što posebno raduje navijače crveno-belih jeste “povratak” Džordana Lojda, koji je zablistao posle nekoliko loših partija, ali i sjajna rola Ognjena Dobrića.

Upravo su njih dovjica bili najefikasniji, pošto su upisali po 23 poena, dok je Dejan Davidovac dodao 12 poena.

Vodila je Zvezda većim delom utakmice, ali su Podgoričani u poslednjoj deonici uspeli da priprete, naročito u samoj završnici, kada su prišli i na četiri poena zaostatka.

Međutim, nije Zvezda posustajala u ovoj drami i nije imala nameru da preda ovu pobedu, pa je pitanje pobednika rešio Džordan Lojd poenima sa penala, te su crveno-beli došli do pobede koja je od velikog značaja.

UŽIVO PRENOS MEČA PRATILI STE NA NAŠEM PORTALU:

ČETVRTA ČETVRTINA:

40′ 19 sekundi do kraja utakmice, Lojd sa penala donosi još dva poena, a to je označilo i pobedu rezultatom 82:78!

39′ Drama u završnici. Popović pogađa za 80:78

39′ Ne predaju se igrači Budućnost, gledamo potpuni egal! Podsetimo, izabranici Dejana Radonjića su imali 15 poena prednosti!

35′ Uspeli su gosti da se konsoliduju i konačno dođu do poena nakon Zvezdine serije 15:0 u smanje zaostatak na 64:72.

34′ Zvezda sjajnom igrom u nastavku stiže do velike prednosti od 70:57. Nakon uvodnih minuta bez poena, “razgoropadio” se Ognjen Dobrić, koji je zabeležio i krađu lopte i pene, te odveo crveno-bele do dvocifrene prednosti!

TREĆA ČETVRTINA:

30′ Kraj treće četvrtine. Zvezda vodi 63:55.

29′ Dobrić vezuje osam poena u nizu, a Edžim petu ličnu grešku.

27′ Stižu gosti i do prednosti, tek drugi put u meču 51:52, ali ne zadugo, uzvratila je Zvezda i vratila vođstvo na svoj konto.

26′ Rid i Kobs vraćaju Budućnost u igru, koja prilazi na samo dva poena zaostatka (51:49).

25′ Ispromašivao se Lojd u uvodnim mnutima treće deonice, a ništa bolji nije bio ni Uskoković, međutimm poene Zvezdi doneo je Ognjen Kuzmić, pa crveno-beli i dalje vode (49:44).

21′ Počeo je i treći period ove utakmice, a Zvezda i dalje vodi 45:40.

DRUGA ČETVRTINA:

20′ Kraj prvog poluvremena. Zvezda vodi u finalu 44:38 posle ukradene lopte i poentiranja Branka Lazića.

18′ Odličnu partiju prikazuje Džordan Lojd, već je na 15 poena, a Zvezda vodi 42:36.

16′ Tu je Džordan Lojd! Zvezdin Amerikanac je pogodio trojku uz faul i odveo Zvezdu na 33:30, a potom je domaćin poveo i 36:31.

15′ Nije prednost Zvezde dugo trajala, stigli su Podgoričani do izjednačenja (29:29). Kobs pogađa za dva, pa mora da izađe jer se povredio.

13′ Simonović je promašio tri otvorene trojke zaredom, trojku je promašio i Lazić, da bi prve poene postigao Luka Mitrović i prekinuo seriju promašaja. Vodi Zvezda 24:22.

12′ Ponovo tvrd početak i druge četvrtine, pa smo malo čekali na prve poene, ali je vredno pomena da Crvenu zvezdu na današnjoj utakmici prati i trener fudbalera, Dejan Stanković.

PRVA ČETVRTINA:

9′ Ne predaje se ni Budućnost, nakon nekoliko promašaja Crvene zvezde, Podgoričani su prišli na pet poena, što je nateralo Radonjića da zatraži tajm-aut. Međutim, ni to nije pomoglo, Budućnost dolazi do 18:20, a onda i do izjednačenja.

6′ Nastavlja se u istom ritmu, Zvezda vodi 18:11 i to poenima Davidovca i Dobrića. Prvi je pogodio uz faul, drugi sa linije za tri poena, pa su crveno-beli i dalje održavali prednost.

5′ Serija poena Crvene zvezde, koja odlazi na +7. Posle faula Noka u napadu, faul pravi i Branko Lazić, ali Mitrović maši flouter, pa je faulirao Davidovca na ulazu.

3′ Tvrd početak utakmice i nesnalaženje na obe strane terena, ali nakon faula Mitrovića, Milojević je dobio tehničku, a Zvezda vodi 7:4.

Crvena zvezda i Budućnost vode veliku borbu (FOTO. Starsport)

1′ Počela je utakmica. Ako je suditi po prvoj utakmici, navijači su “prizvali” Lojda, koji je najavio dobro izdanje.

Biće ovo treće uzastopno finale beogradskog i podgoričkog tima. Igrali su i u prethodna dva. Budućnost je 2018. postala šampion posle četiri utakmice (3:1), a Zvezda godinu dana kasnije u “majstorici” (3:2).

To je, ujendo, jedan od razloga zašto je ova večerašnja, a i barem naredne dve utakmice, od velikog značaja, kako za igrače, tako i za navijače.

Ovog puta njih neće biti na tribinama (ili možda hoće), ali će sigurno pratiti ispred malih ekrana dešavanja iz čuvene hale “Pionir”.

Ono što Zvezdine navijače, a i Dejana Radonjića može da brine jeste izostanak Marka Jagodić-Kuridže, kao i Korija Voldena, ali se isto tako uzdaju da će se Džordan Lojd “probuditi” i podsetiti na svoje najbolje partije.

Baš sada kada je najpotrebnije. Sa druge strane, podgorička Budućnost i te kako može da se uzda u Nikolu Ivanovića, koji prosto “proradi” u najvažnijim utakmicama za njegov tim. A, ova jeste važna.

Bilo kako bilo, jasno je da nas čeka košarkaški spektakl, a nadamo se da će sve ostati na terenu. Upravo dešavanja sa terena možete pratiti na našem portalu.