NEBO SE OTVORILO! Na današnji dan – Bajern na kolenima, a Zvezda u finalu! (VIDEO)

crvena zvezda-bajern-na današnji dan-kup evropskih šampiona-marakana
Crvena zvezda i svi njeni navijači će zauvek pamtiti ovu utakmicu (FOTO: FK Crvena zvezda)

“Jugović. Jugović do Pančeva. Jugović. Prosinečki je tu! Prosinečki! Mihajlović u sredinu! Šta je sada ovo…. Dva-dva! Gol, gol, gol, gol! Nebo se otvorilo! Stadion je eksplodirao! Galer izbacuje rukovodstvo Crvene zvezde! Čitav Bajernov tim je na travi! Nokautirani su fudbaleri Bajerna!”

Sigurni smo da posle ovoga ne moramo da vam objašnjavamo o kojoj utakmici se radi, jer je to “ona” koju pamte i navijači Crvene zvezde, ali i oni drugi.

Ipak, vredi se podsetiti na neke detalje, jer je ova utakmica odigrana baš na današnji dan, pre tačno 30 godina, a i dalje je jedna od najdramatičnijih evropskih utakmica.

Autogolom Augentalera u 90. minutu, Crvena zvezda je remizirala na “Marakani” 2:2, pa je zbog pobede u Minhenu 2:1, ostvarila plasman u finale Kupa evropskih šampiona.

Ponadali su se Bavarci da bi mogli da se “operu” nakon poraza kod kuće, ali umesto toga – usledila je nova lekcija. Blistao je Siniša Mihajlović pred gotovo 80.000 ljudi na Zvezdinom stadionu, postigao je gol već u 26. minutu, te najavio pobedu, ali…

Posle nekoliko kikseva i propuštenih prilika, usledila je i kazna. Klaus Augentaler je uputio snašan udarac ka golu Dike Stojanovića, matirao ga i ostavio sve u šoku.

Posle nespretne intervencije odbrane već u 68. minutu na semaforu je stajalo 1:2, a radvao se Bender. Ipak, da li je neka kosmička pravda, sreća, nazovite to kako hoćete, ali Zvezda ju je dobila.

Verujemo da nastavak priče znate i da je jedino bitno to što je Zvezda ostvarila plasman u finale, koje je kasnije i odigrala, te osvojila titulu šampiona.

Bilo kako bilo, noć za pamćenje i 30 godina kasnije.

DETONACIJA NA MARAKANI! Radonjić se vraća u Crvenu zvezdu!?

OBAVEZNO POGLEDAJTE: NAJBOLJI MMA BORCI U FLYWEIGHT KATEGORIJI | Meridian Sport TV