ZVEZDA GAZI LI, GAZI: Kanga “nameštao”, Gavrić pogađao; Partizanov rekord se klima!

crvena zvezda-backa-super liga srbije-rezultat-golovi-marko gobeljić-milan pavkoc
Crvena zvezda je ostvarila ubedljivu pobedu (FOTO: Starsport)

Crvena zvezda ostvarila je sigurnu u ubedljivu pobedu u 37. kolu Super lige Srbije, pošto je na gostujućem terenu savladala Bačku rezultatom 5:0.

Crvena zvezda je slavila golovima Milana Pavkova u 15. minutu, Željka Gavrića u 24. i 36. minutu, kao i Njegoša Petrovića u 32. i Mirka Ivanića u 86. minutu.

Osim, pobedom nad Bačkom crveno-beli su stigli do 105 bodova u domaćem prvenstvu što niko nikada nije uradio!

Početak utakmice nije nagoveštavao goleadu, Crvena zvezda jeste imala lopu u svojim nogama, ali prvih nekoliko minuta protekli su bez konkretnih prilika.

Međutim, kako su minuti odmicali, Zvezda je sve više i više “stiskala” Bačku, a to je i dalo rezultat, odnosno prvi gol u mreži domaćina. Veljko Nikolić je izveo prekid, Kanga je centrirao, a Pavkov još jednom pokazao zašto je miljenik navijača – sjajno je reagovao glavom i zatresao mrežu golmana Bačke.

Nije Zvezda želela da gubi vreme, očigledno je cilj bio da se posao završi u prvom poluvremenu, a u tome je i uspela. Posle samo desetak minuta, videli smo još jedan gol.

Željko Gavrić se spustio ka golu, dodao loptu do Kange, ovaj mu vratio i to je bio rutisnki zadatak za Gavrića, koji je uplirao prednost svog tima.

U potpunosti je Zvezda kontrolisala ovu utakmicu, Petrović je oprobao svoj šut, lopta prvi put nije htela u mrežu, ali drugi put jeste. Majstorski je šutirao sa distance i matirao golmana domaćih.

Rešeni su crveno-beli da obore Partizanov rekord po broju postignutih golova, ali i svoj ovosezonski. U tome je pomogao ponovo Gavrić, kome je ponovo Kanga adistirao.

Zvezda je sa ovih pet golova stigla do kote 109 u prvenstvu, a rekord Partizana iz 2000. godine iznosi 112 golova.

Međutim, u drugom poluvremenu je ritam utakmice znatno opao. Dejan stanković je izvršio nekolio izmena, pa samo videli i Aleksandra Kataija, El Fardu Bena, Dijega Falćinelija i Mirka Ivanića.

I upravo je Ivanić u finišu meča uspeo da zatrese mrežu i kruniše svoju sjajnu sezonu.

Dolaskom Dejana Stankovića, Ivanić je definitivno “proradio” i postao pravi lider na terenu, a golovi stižu samo kao nagrada.

U narednom kolu Super lige Srbije, Crvena zvezda će dočekati Metalac, dok će Bačka gostovati Radničkom iz Niša. Nakon toga, crveno-bele očekuje i finale Kupa, u kojem će se sastati sa Partizanom.

REAL JURIŠA KA TITULI, ALI… Zidan je u ozbiljnom problemu!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Nenad Peruničić: Fanatik sam, to me je koštalo zdravlja! | SPORT FOKUS