DEBAKL U BERLINU! Zvezda se porazom oprostila od Evrolige!

crvena zvezda-makabi-džordan lojd-branko lazić-rezultat-evroliga-nagrada
Zvezda ipak ima koristi od Evrolige (FOTO: Starsport)

Crvena zvezda oprostila se ove sezone od Evrolige, i to ubeldjivim porazom u Berlinu, pošt je Alba slavila sa 81:58 (24:22, 25:8, 17:16, 15:12).

Ubedljivom porazu najviše je doprinela druga deonica, koju je Crvena zvezda odigrala zaista katastrofalno i upisala svega osam poena.

Nemački tim je do pobede predvodio Siva Pejton, koji je upisao 17 poena,dok se u crveno-belim redovima istakao Marko Simonović sa 12 poena, a Džordan Lojd je dodao deset.

Iako je Zvezda otvorila utakmicu trojkom Lojda, pa i dobrom odbranom, sve je krenulo po zlu nakon trojke Eriksona.

Loša završnica i promašeni otvoreni šutevi koštali su večeras Crvenu zvezdu, a igra se u drugoj deonici u potpunosti raspala. Alba je imala i +17, potom i maksimalnih +19…

Pokušavao je Dejan Radonjić da tajm-autima prodrma svoj tim, ali njima apsolutno ništa nije polazilo za rukom. Iako u nastavku utakmice obrana jeste bila na solidnom nivou, to nije bilo dovoljno da makr stvore nadu da se mogu vratiti rezultatski u meč.

Snage za preokret nisu imali, jedino vredno pomena jeste kratak bljesak u poslednjoj četvrtinici, nakon pogotka Lojda i prilaska na 56:71, ali to je bilo sve.

Ništa im nije išlo od ruke, pa je Alba potpuno zasluženo slavila, a Zvezda zaokružila jako lošu sezonu u Evroligi. Zvezda takmičenje završava sa skor 10-24 na pretposlednjem mestu na tabeli, dok je Alba trenutno 14. sa skorom 12-22.

Jedino što se navijačima može dopasti jeste promocija nove garniture dresova, marke „adidas“ za takmičarsku sezonu 2020-2021.

Nova, treća garnitura dresova biće korišćena i u nastavku sezone, u svim izazovima koji našim košarkašima slede.