Čović “slomio” Limož u Pioniru, Zvezda pobedom otvorila Top 16!

Crvena zvezda u prvom kolu Top 16 faze Evrokupa nije bila toliko ubedljiva kao u prethodnom meču protiv Budućnosti, morala je da „poništava“ loše procente šuta sa penala, ali je u poslednjoj četvrtini preko sjajnog Filipa Čovića uspela da osigura pobedu nad francuskim Limožom u dvorani „Aleksandar Nikolić“ – 83:71.

Očigledno motivisana velikom pobedom nad aktuelnim regionalnim šampionom u prethodnom kolu ABA lige, ali i činjenicom da su joj navijači ponovo pružili ogromnu podršku, Zvezda je sjajno otvorila duel sa nekadašnjim šampionom Evrope.

Zahvaljujući Džo Reglendu, Biliju Beronu i ponovo briljantnom Boriši Simaniću, kao i odličnoj timskoj igri i zalaganju, crveno-beli su već početkom drugog kvartala stigli do dvocifrene prednosti.

KO ĆE BITI NOVI ŠAMPION EVROPE?

Praktično svi igrači u ekipi Milana Tomića doprineli su na svoj način u prvom poluvremenu, a iako je Limož preko iskusnog šutera Dvajta Hardija uspeo da konsoliduje svoje redove, činilo se da srpski šampion neće imati mnogo problema do kraja meča.

Međutim, klubu koji ove sezone slavi 90 godina postojanja i jedanaestostrukom šampionu Francuske trebalo je svega nepuna dva minuta početkom treće četvrtine da smanji zaostatak na tri poena razlike posle trojki Vilijama Hauarda i Džordana Tejlora. Tome su doprineli i veoma loši procenti šuta košarkaša Zvezde sa linije slobodnih bacanja.

Simanić je održavao vođstvo Zvezde, bio je fantastičan i u odbrani i u napadu, ali gosti su uspevali da zadrže rezultatski egal na osnovu mnogo boljeg šuta za tri poena. Da stvar bude još gora po klub sa Malog Kalemegdana, na ulasku u poslednjih 10 minuta razigrao se Džonatan Rasel koji sa pet brzih poena smanjuje na 60:58.

Tomić je u tim momentima „tražio“ najbolju petorku, a Zvezda je imala i mnogo sreće kada je lopta nakon šuta Filipa Čovića za tri poena iz ugla najpre „skakala“ po obruču, a onda prošla kroz isti, što je u neku ruku bio i prelomni trenutak na utakmici.

Zvezda se uozbiljila u defanzivi, Cirbes je već u sledećem napadu pogodio za plus 7, a veliki doprinos je imao i slavljenik Marko Kešelj, koji danas slavi 31. rođendan, pošto je samo nekoliko sekundi kasnije pogodio novu trojku i crveno-belima obezbedio dvocifreno vođstvo.

Vilijam Hauard je sredinom poslednje četvrtine svojom trećom trojkom na susretu pokušao da sačuva još jednu šansu za Limož, ali Čović je ostao precizan sa distance, pogodio je još dve trojke i tako stavio tačku na pobednički ulazak Crvene zvezde u Top 16 fazu Evrokupa.