IZNENAĐENJE NA STARTU ABA LIGE: Cibona u gostima porazila Mornar!

nemanja vranješ-mornar-aba liga
Ekipa Mornara poražena na startu sezone! (FOTO: Pedja Milosavljevic/Starsport)

Već u prvom meču ABA lige imali smo pravo iznenađenje, ekipa Cibone savladala je ekipu Mornara u gostima rezultatom 77:87!

Nagovestili košarkaši ekipe iz Zagreba da su u dobroj formi kada su na Liburnija kupu u polufinalu savladali Partizan.

Istu formu “Cibosi” su preneli i na početak takmičarskog dela sezone, pa su tako u prvom kolu skinuli skalp jendom od favorita za osvajanje prvenstva, Mornaru iz Bara.

Prva četvrtina bila je pokazatelj da su gosti došli po pobedu. Na krilima danas odličnog Prkačina i bivšeg igrača Partizana, Amara Gegića, Cibona osvaja prvi period igre rezultatom 16:28!

Druga četvrtina bila je identična za ekipu Mornara u kojoj se Mihailović mučio sa šutem za tri poena, te ekipa opet postiže 16 poena u ovom periodu igre, dok gosti nastavljaju u ubitačnom ritmu i dobijaju ovaj period igre rezultatom 16:23.

Na poluvreme se otišlo, a na semaforu je pisalo 32:51 u korist “Cibosa”.

Probudili su se domaćini u trećoj četvrtini, a zapaženu rolu u ovom periodu imao je Marko Jeremić koji je namestio nišanske sprave u drugom poluvremenu.

U poslednji period igre Cibona je ušla sa osam poena prednosti i uspela da je sačuva do kraja. Gosti su poslednji kvartal bili bolji za dva poena razlike, a jedan od najzaslužnijih bio je Rojvers koji je meč završio sa 18 poena.

Pored njega u redovima gostiju najefikasniji je bio Prkačin sa 24 poena, dok ga je pratio Gegić sa 17.

U ekipi Mornara istakli su se Mihailović i Jeremić sa po 18 poena.

Meč je završem rezultatom 77:87 i pobedom Cibone!

SKINI MERIDIAN SPORT APLIKACIJU I BESPLATNO PREUZMI 2500 RSD BONUSA ZA KLAĐENJE

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Ljubinko Drulović: Partizan i Zvezda se pitaju za sve! | Sport Fokus Meridian S01EP23