Fudbaleri Čelsija i Sautemptona priredili su pravi fudbalski spektakl u petom kolu Premijer lige, a na kraju je luda utakmica završena rezultatom 3:3. Reklo bi se – pošteno, ali bio je ovo veliki preokret Sautemptona.

Mnogim navijačima londonskih plavaca, ali i svim ljubiteljima fudbala je verovatno nedostajao Timo Verner, ali je došla subota i on je zablistao.

Upravo je Verner bio strelac dva gola, u 15. i 28. minutu, a treći gol za Čelsi dao je Kai Haverc. Aistirao mu je, pogađate – Verner.

Na drugoj strani precizni su bili Deni Ings u 43. i Če Adams u 57 minutu, a tačku na utakmicu stavio je Vestergard u 92. minutu i šokirao sve navijače Čelsija.

Posle nešto izjednačene igre na samom početku, Verner je već u 14. minutu zatresao mrežu rivala, ali je sudija podigao zastavicu za ofsajd. Minut kasnije Verner je ispravio svoj propust.

Posle sjajnog solo prodora šutirao je unutar šesnaesterca, lopta je završila u mreži i to je značilo rano vođstvo za Čelsi.

SLična situaicja usledila je i u 28. minutu, a egzegutor je ponovo bio Verner. Posle 1 na 1 sa golmanom, Verner je poslao loptu u prazan gol i duplirao vošstvo svog tima.

Da sve ne bude tako lako pobrinuo se Ings. Nakon dve propuštene prilike Čelsija, stigla je kazna. Ings se našao u šesnaestercu i smanjio zaostatak.

Nismo dugo čekali na novi gol, odbrana Čelsija je kiksnula, a Adams je to umeo da kazni pa je u potpunosti poništena prednost londonskog tima.

A onda je usledio još jedan sjajn potez. Verner je dodao loptu Havercu, koji ju je mirno smestio u mrežu, pored leve stative.

Osim još jedne prilike za Ingsa, poslednji minuti utakmice su protekli u nešto mirnijoj igri, ali Čelsi nije uspeo da dođe do tri boda. Snove je srušio Janik Vestergard u 92. minutu.

Snažan šut glavom zavšrio je u mreži, a golman Čelsija nije imao apslutno nikakvu šansu da reaguje i spreči izjednačenje.

U narednom kolu Čelsi gostuje Mančester junajtedu, dok će Sautempton igrati na svom terenu protiv Evertona.

Kakav start golmana Evertona – Van Dajk van terena, a njemu ni žuti karton! (VIDEO)

OBAVEZNO POGLEDAJTE: TAKSISTA | Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #24