Fudbaleri Liverpula savladali su na gostovanju ekipu Čelsija sa 0:2 (0:0) u derbiju drugog kola Premijer lige.

Oba gola za aktuelnog prvaka Engleske postigao je Sadio Mane.

Ključni trenutak na utakmici dogodio se u samom finišu prvog poluvremena kada je Čelsi ostao sa desetoricom igrača na terenu, pošto je crveni karton dobio Andreas Kristensen.

Mnogo se očekivalo od ove utakmice. Čelsi je potrošio preko 220 miliona evra na pojačanja i u ovu sezonu su ušli sa visokim ambicijama. Ipak, odigrali su dosta loš meč protiv jednog od glavnih kandidata za titulu.

Naročito su izabranici Frenka Lamparda pravili veliki broj grešaka u odbrani, a Liverpul je to znalački kaznio.

U prvom poluvremenu nismo mnogo toga videli, tek jedan šut u okvir gola i to za ekipu Jirgena Klopa. A onda je u završnici tog perioda Danac kao poslednji igrač odbrane oborio Manea. Sudija Tirni mu je najpre pokazao žuti karton, da bi onda uz pomoć VAR-a preinačio odluku i pokazao crveni karton Kristensenu.

Odmah na startu drugog dela, gosti su zaigrali mnogo ofanzivnije.

Usledila je odlična akcija, Firmino je centrirao, a Sadio Mane glavom postigao pogodak u 50. minutu za vođstvo Liverpula.

Samo četiri minuta kasnije, Kepa je napravio neshvatljivu grešku i Mane je duplirao prednost Liverpula.

I u nastavku su gosti kontrolisali dešavanja na terenu.

Međutim, Čelsi je mogao da unese neizvesnost, ali je penal Žoržinju odbranio Alison u 75. minutu utakmice.

Liverpul će i u narednom kolu odigrati derbi utakmicu, pošto gostuju Arsenalu, dok će Čelsi takođe na gostujućem terenu igrati protiv Vest Bromvič Albiona.