Fudbaleri Čelsija su demonstrirali silu nad ekipom Barnslija pobedivši rezultatom 6:0, u okviru 1/16 finala Liga Kupa.

Golove su postigli Tami Abraham, tri gola Kai Haverc, Ros Barkli i Olive Džiru.

Samo što je sudija dao znak za početak utakmice Kalum Hadson-Odoi je propustio sjajnu priliku za pogodak, odnosno golman Barnslija je fenomenalno reagovao.

Nije se dugo čekao odgovor gostiju koji su u 14. minutu odigrali fantastičnu tranziciju, ali je golman Kabaljero izvadio loptu iz desnih rašlji.

Nastavak utakmice je upotpunosti pripao igračima Čelsija koji su iz tri stopostotne šanse dali dva gola.

Najpre je Abraham u 19. minutu iskoristio lošu reakciju odbrane gostiju i doveo Čelsi u vodstvo, a onda je desetak minuta kasnije Haverc duplirao prednost pogodivđi donji desni ugao gola Barnslija.

U samom finišu poluvremena gosti su imali dve odlične prilike da smanje rezultat, ali su Patrik Šimt i Dominik Frisije bili neprecizni.

Drugo poluvreme je proteklo u potpunoj dominaciji Čelsija koji protivniku nije dozvolio da stvori ni jednu priliku, a oni su postigli još četiri gola.

Redom su pogađali Ros Brakli u 49. zatim još dva gola za Harverca na asistencije Abrahama i konačnih 6:0 postavio je Džiru u 83. minutu.

U derbiju 1/16 finala fudbaleri Arsenala su kao gosti savladali ekipu Lestera rezultatom 2:0.

Golove su postigli Kristijan Fuks, autogol, i Edvard Enkatia.