Čeka se Zvezda: Salcburg rutinski sa Škendijom, ali nije nesalomiv

salcburg-dva-pozitivna-igrača-doping-test
Dva igrača Salcbura pozitivni na doping testu (Photo by Andreas Schaad/Bongarts/Getty Images)

Potencijalni rival Crvene zvezde plej-ofu kvalifikacija za Ligu šampiona, austrijski Salcburg, savladao je makedonsku Škendiju na svom stadionu u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za elitno takmičenje, ali je pokazao i određene nedostatke u igri koje bi srpski šampion mogao da iskoristi ukoliko eliminiše Spartak u Trnavi sledeće nedelje.

Ekipa 41-godišnjeg nemačkog stručnjaka Marka Rozea, koju je prošle sezone u polufinalu Lige Evrope izbacio Olimpik iz Marseja posle nepostojećeg gola u 116. minutu susreta, ušla je u meč veoma ofanzivno, što im se isplatilo već u 16. minutu.

Izraelski napadač Munas Dabur odlično se snašao u šesnaestercu pošto je izborio jedanaesterac koji je nekoliko trenutaka kasnije realizovao bez velikih problema, dok je na 2:0 povisio u poslednjem minutu sudijske nadoknade u prvom poluvremenu nakon oštrog centaršuta Zlatka Junuzovića.

Tradicija protiv Crvene zvezde, šta povezuje Bena i Sušića?

Tako je bivši golgeter Makabija i švajcarskog Grashopersa nastavio tamo gde je stao prošle sezone u Evropi u kojoj je bio najbolji strelac Salcburga sa osam golova, a pored dva na večerašnjem susretu, Dabur je kreirao još nekoliko sjajnih prilika protiv makedonskog šampiona.

Treći gol za Salcburg postigao je talentovani 22-godišnji Malijac Dijadije Samaseku, za koga je navodno zainteresovan italijanski Milan, sa bele tačke u 81. minutu susreta, a uprkos isključenju Junuzovića u dva minuta kasnije, rezultat je ostao nepromenjen.

Statistika govori da su Austrijanci imali prilično lak posao sa Škendijom. Postigli su tri gola, imali su isto toliko više šuteva ka golu od Makedonaca, a uspešno su odbranili i svoju mrežu.

Šta ste propustili dok ste gledali Zvezdu? Tadić nastavlja da dominira!

Međutim, urpkos tome što je Salcburg očigledno već obezbedio plasman u plej-of kvalifikacija za LŠ, igrače i navijače Crvene zvezde svakako može da raduje činjenica da su se fudbaleri Škendije najmanje dva puta našli u fenomenalnoj prilici da postignu gol.

Da nije bilo odličnih intervencija Cicana Stankovića, golmana poreklom iz Bjeljine, Škendija bi u prvom delu igre proslavila bar jedan gol, a trebalo bi napomenuti i da su gosti morali daleko bolje da reaguju, kako prilikom navedenih šansi tako i ispred svog gola.

Salcburgu je ovo bio tek četvrti takmičarski meč u novoj sezoni, što je moglo da se vidi i u ovom duelu, a kada se na to dodaju brojni problemi sa povredama u sastavu, nema sumnje da će njihova igra vremenom postajati sve bolja.

S druge strane, klub sa Red Bul Arene nije prikazao spektakularnu igru koje bi tim Vladana Milojevića trebalo da se pribojava ukoliko do njihovog dvomeča uopšte dođe. U ovom trenutku je najvažnije da sve misli budu usredređene na revanš meč sa Spartakom u Trnavi.