ČAK 25 IZGUBLJENIH LOPTI “Orlići” poraženi od Grčke na Kritu pred SP

"Orlići" zaustavljeni u četvrtfinalu Svetskog prvenstva (FOTO: KSS)

U19 reprezentacija Srbije poražena je u prvoj utakmici turnira na Kritu od vršnjaka iz Grčke rezultatom 62:69.

Izabranici selektora Aleksandra Bućana dobro su otvorili meč i poveli 9:0, a u prvoj četvrtini imali i 17:7.

I u drugoj deonici naš tim je kontrolisao rezultat, a predvodnici su bili kapiten Ilić i Petrušev. Tako su “orlići” na veliki odmor otišli sa 34:25.

Međutim, sve se okrenulo za nešto više od jednog minuta u trećoj četvrtini. Grci su napravili seriju 8:0 pored koje su naši momci uspeli da održe prednost.

Ipak, usledila je nova serija rivala, ovog puta od 7:0 na početku poslednje deonice, za 54:49. Mladi “heleni” su do kraja meča uspeli da zadrži prednost i slave.

Porazu je prilično kumovalo čak 25 izgubljenih lopti i šutiranje trojki 2/16.

Srbija će u četvrtak od 19 sati odigrati meč sa SAD, što će biti generalna proba pred početak Svetskog prvenstva.

– Rezultat je na ovoj utakmicu bio u drugom planu, pre svega zbog činjenice da smo konstantno tokom meča bili u hendikepu, jer je protivnik imao „igrača više“ na terenu.

Takođe smo, po pitanju energetske potrošnje, tempirali formu za početak takmičenja.

Ova utakmica će nam pomoći da u narednim danima više utičemo na greške kako bismo spremniji dočekali Svetsko prvenstvo – rekao je selektor Aleksandar Bućan.

U redovima Srbije istakli su se Filip Petrušev sa 19 poena (četiri skoka, dve blokade) i kapiten Dalibor Ilić sa 17 i čak 13 skokova. Pratili su ih Marko Pecarski sa 11 poena i Zoran Paunović sa poenom manje.

Grke su do trijumfa predvodili Nikos Rogavopulos sa 21 i Nikos Hugaz sa 11 poena.

Svetsko prvenstvo za košarkaše do 19 godina biće održano od 29. juna do 7. jula na Kritu.