Čačanski ratnici vodili 35 minuta, Mega ipak došla do polufinala!

Borac Đoković Mega

Mega Bemaks je treći tim koji će zaigrati u polufinalu Kupa Radivoja Koraća jer je tim Dejana Milojevića savladao Borac iz Čačka 73:69.

Kod pobednika su najefikasniji bili Nikola Mišković sa 17, te Luka Ašćerić sa 15 poena, dok je Stefan Fundić uz 14 poena dodao 8 skokova. Borac su predvodila dva Đokovića – Ilija je imao 23, a Radovan 17 poena.

Borac je sjajno krenuo u ovaj meč, tim iz Čačka je odlično šutirao i poveo na startu meča. Mega ništa nije mogla da pogodi, a već na polovini druge četvrtine Borac je stigao do dvocifrene prednosti. Vezao je Ilija Đoković tri trojke i doneo +3 svom timu.

Za celo prvo poluvreme Mega je uspela da postigne tek 26 poena, a to i ne čudi s obzirom na šut za 3 4/16.

Dobro su počeli izabranici Dejana Milojevića drugo poluvreme i prepolovili prednost protivnika, li opet se istakao Ilija Đoković koji je sa 10 vezanih poena vratio Borcu dvocifrenu prednost.

Nastavila je Mega sa lošim šutem, a Radovan Đoković je preuzeo inicijativu u svom timu i pogodio nekoliko bitnih šuteva.

Mega je imala još jedan nalet u trećoj četvrtini, a Jovica Arsić nije tajmautom prekinuo lošu igru svog tima. Ipak i Mega je grešila, ali je u poslednjoj četvrtini uspela da slomi otpor Čačana i pobedi.

Vodio je Borac 52:34 u trećoj četvrtini, a već na pola četvrtine je trojkom Nikole Miškovića Mega došla do prve prednosti na meču. Tada je bilo 60:59, a preokret je došao iz dobre odbrane pošto je Borac u prvih sedam minuta poslednje četvrtine imao samo jedan koš iz igre.

Kada je delovalo da je Mega potpuno preokrenula meč Ilija Đoković je iznudio dva faula protivnika i postigao četiri poena sa slobodnih bacanja. Ipak trojka Ašćerića je prelomila meč i Mega čeka pobednika meča Crvena zvezda – Dinamik u drugom polufinalu.