Košarkaši francuskog Burža savladali su ekipu Venecije rezultatom 87:59 (27:16, 20:18, 24:12, 16:13) u zaostalom kolu grupe A Evrokupa.

Venecija je uspela da parira Francuzima samo u prvih sedam minuta utakmice, kada je Burž pri rezultatu 9:10 napravio seriju od 11:0 i tako počeo da gradi nedostižnu prednost.

Košarkaši Burža je sjajnim šutem iz igre samo nastavila da uvećava prednost koja je sredinom treće četvrtine iznosila velikih plus 21 za domaći tim.

Francuzi nisu smanjivali intezitet igre, nastavio je da ih služi šut sa distance, dok Venecija uz veliki broj izgubljenih lopti i lošim procentima šuta nijednog momenta nije izgledala kao tim koji da može da dođe do egal završnice.