Fudbaleri Šalkea remizirali su na svom terenu sa ekipom Štutgarta – 1:1 (1:0), u prvoj utakmici šestog kola nemačke Bundeslige.

Šalke je tako nastavio crnu seriju mečeva bez pobede. Poslednji trijumf u Bundesligi zabeležili su još 17. januara ove godine, kada su bili bolji od Borusije Menhengladbah. Trenutno su pretposlednji na tabeli sa samo dva osvojena boda.

Štutgartu je ovo bio drugi remi u nizu, pa su sada četvrti na tabeli sa devet bodova.

Poveo je Šalke u 30. minutu golom Malika Tijao pa se tako sa minimalnom prednošću domaćina otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu, gosti su imali inicijativu i kontrolisali dešavanja na terenu.

A do izjednačenja su došli pogotkom Nikolasa Gonzalesa iz jedanaesterca u 56. minutu meča. To je ujedno bio i konačan rezultat utakmice.

Šalke u narednom kolu gostuje Majncu, dok Štutgart dočekuje Ajntraht.

Matija Nastasić je za Šalke igrao do 70. minuta.