Ajntraht i Lajpcig odigrali su pretposlednju utakmicu dana 8. kola Bundeslige. Pobednika nije bilo, a rezultat je bio 1:1.

Poveo je domaćin u 43. minutu pogotkom Ajmena Barkoka. Marokanac je primio loptu sa leve strane, ušao u kazneni prostor i iskoristo suviše ležernu i “mlaku” reakciju odbrane domaćina. Sa sedam-osam metara pogodio je mrežu Red Bul Lajpciga.

Izjednačenje je u 57. minutu obezbedio Jusuf Polsen. Opet je bio centaršut sa leve strane, pobegao je Polsen čuvaru, majstorski podmetnuo nogu i prebacio golmana Ajntrahta.

Za domaćina je sve vreme igrao reprezentativac Srbije Filip Kostić.

Posle ove utakmice, Lajpcig ima dva boda manje od vodećeg Bajerna čiji današnji kiks (remi) nije iskoristio. Sa 17 je na trećem mestu tabele Bundeslige. Ajntraht je na 11. poziciji sa 11.

BUNDESLIGA: Bajern kiksnuo, Bajer sve bliži na tabeli!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Miloš Biković i Nenad Borovčanin – zašto je BOKS važan za društvo? | Meridian Sport TV