Hofenhajm je poražen u utakmici 7. kola Bundeslige i to od Volfsburga sa 2:1.

Na ovaj način, Hofenhajm je samo još jednom pokazao dva lica, ono u nemačkom šampionatu i onom u Ligi Evrope. U UEFA takmičenju su u četvrtak deklasirali Slovan Liberec i prvi su na tabeli u grupi u kojoj je i Crvena zvezda. U Bundesligi imaju samo dva trijumfa i jedan remi, ali i četiri poraza. Na 13. su mestu i imaju samo sedam bodova, a ovo im je peti vezani ligaški meč bez pobede. Poslednji put su pobedili 27. septembra i to Bajern.

Kada je reč o “vukovima”, na šestoj su poziciji sa 11 bodova iz sedam duela. Ovo im je drugi trijumf, uz pet remija.

U današnjem susretu, poveo je domaćin veoma rano. Već u šestom minutu Renato Štefen je doveo svoj tim u vođstvo. Sa desetak metara je poslao loptu u suprotni ugao, prizemnim udarcem. U 26. minutu je Vout Veghorst bio strelac, uz dosta muke. Gosti su se dva puta odbranili, sprečivši udarce ispred samog gola. Ipak, šut holandskog napadača bio je neodbranjiv, ali je u 82. minutu propustio priliku za novi gol, sa bele tačke. Šutirao je pored gola.

U 88. minutu, Sargis Adamjan je smanjio na 2:1. Ispostavilo se da je ovo bio konačan rezultat pretposlednjeg meča 7. kola Bundeslige, pošto je Munas Dabur u četvrtom minutu nadoknade promašio penal. Tačnije, Koen Kastels je odbranio i bodovi su ostali u rukama Volfsburga.

Inače, od 55. minuta, u ekipi Hofenhajma na terenu je bio i Mijat Gaćinović koji je zamenio Kristijana Baumgartnera.

Kolo je zatvoreno goleadom u duelu Bajera i Borusije Menhengladbah. Bilo je 4:3 za domaćina, a na poluvremenu već je bilo 2:2. Poveli su gosti u prvih 45 minuta, ali ih je domaćin stizao, golovima Luis Alarija, koji je bio strelac i u prethodnom kolu. U 68. minutu Jamajčanin Leon Bejli je dao gol za 3:2, a na 4:2 je povećao Julijan Baumgartinlinger u 82. Poraz je samo ublažio Valentino Lazaro u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Ekipa iz Leverkuzena sada je na četvrtom mestu sa 15 bodova, dok je Borusija sedma sa 11.

Sada sledi pauza zbog obaveza reprezentacija, a u sledećem kolu očekuju nas dueli Hofenhajm – Štutgart i Šalke – Volfsburg. Igraće i Menhengladbah i Augzburg, odnosno Arminija i Bajer.