BUNDESLIGA: Kostić asistirao za peti uzastopni remi Ajntrahta, šestica Lajpciga

filip kostić-ajntraht-transfer-lacio-roma
Filip Kostić - Od izdajnika do heroja! (FOTO: Guliver Images)

Ajntraht i dalje bez pobede u Bundesligi, trenutno su na pet remija i jednom porazu.

Divi sa Majne ne ide najsjajnije ove sezone, izgleda kao da su rešili da svaku utakmicu odigraju 1:1, a protiv Kelna im je četvrta po redu završena tim rezultatom u Bundesligi.

Jarčevi su dobro ušli u meč i već u 14. minutu Elijes Skiri je poslao loptu u mrežu iza leđa golmana Frankfurta – Kevina Trapa.

Poravnanje rezultata i još jedan bod na tabeli domaćoj ekipi je doneo Rafael Bore u šestom minutu nadoknade prvog poluvremena, kada je srpski reprezentativac Filip Kostić odlično dodao loptu na drugu stativu, gde je naleteo Brazilac i iz prve zatresao mrežu Kelna.

Našem krilnom igraču ovo je druga asistencija ove sezone, a uz sve to postigao je i jedan pogodak.

Uprkos tome što Lajpcig nije počeo sezonu najsjajnije kako je to radio u nekim prethodnim godinama, Crveni bikovi su u šestom kolu nemačkog šampionata deklasirali ekipu Herte sa 6:0. Prvi koji je „načeo“ mrežu protivnika bio je Kristofer Nkunku koji je postigao prelep lob pogodak u 15. minutu na asistenciju Lukasa Klostermana.

Do kraja prvog dela igre mreža ekipa iz Berlina se „zatresla“ još dva puta. Prvo je Jusuf Poulsen pogodio u 23, a zatim Nordi Mukijele nadoknadi vremena.

U drugom delu igre nastavio se košmar ekipe iz glavnog grada Nemačke. Emil Forsberg je sa bele tačke povećao prednost na 4:0, Nkunku se ponovo upisao u listu strelaca u deset minuta kasnije, da bi tačku na meč stavio Amadu Hajdara u 77. minutu.

Ipak druga ekipa iz Berlina se nije loše proslavila, jer je minimalnim rezultatom 1:0 savladala Arminiju. Strelac jedinog gola na meču bio je iskusni napadač Kevin Bahrens u 88. minutu, a sa nova tri boda Union se popeo na osmo mesto na tabeli sa devet osvojenih bodova.

Bajer Levekruzen je imao velike probleme da nadmudri odbranu Majnca, ali je to pošlo za ruku mladoj zvezdi tima Florijanu Vircu koji je postigao četvrti uzastopni gol u nekoj takmičarskoj utakmici.

Pogotkom mladog Nemca, Farmaceuti su slavili sa 1:0 i zauzeli su drugo mesto na tabeli Bundeslige sa 13 bodova, samo tri manje od lidera Bajern Minhena.

Volfsburg je propustio svoju šansu da se na tabeli izjednači sa Bavarcima. Uprkos pogotku Ridle Bakua u 25. minutu, Hofenhajm je uspeo da se vrati u meč i na kraju da odnese sva tri boda.

Prvo je pogodio Andrej Kramarić u nadoknadi prvog poluvremena, da bi potpuni preokret doneli Kristof Baumgartner u 74. i Pavel Kaderabek u 81. minutu.

LUDOST ILI HRABROST? Golman Aston Vile izazivao Ronalda da on šutira penal! (VIDEO)

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Ljubinko Drulović: Partizan i Zvezda se pitaju za sve! | Sport Fokus Meridian S01EP23