Bajern brzo zaboravio Ligu šampiona, debakl “srpskog” Ajntrahta, ubedljiva pobeda Bajera!

bundesliga-bajern-volfsburg
Bajern bolji od Volfsburga (FOTO: Guliver)

Bajern Minhen je nakon goleade uspeo da savlada na gostovanju Volfsburg, dok je Borusija Menhengladbah ubedljivo pobedlia na domaćem terenu Ajntraht iz Frankfurta.

Bavarci su silovito otvorili meč. Već u 15. minutu mladi i talentovani Musiala je zatresao mrežu domaćina.

Devet minuta kasnije novi pogodak za Bavarce, Čupo Moting je potvrdio još jednom da se nalazi u odličnoj formi, te je novim golom duplirao prednost aktuelnog prvaka Evrope.

Da utakmica bude zanimljiva pobrinuo se Veghorst, koji je u 34. minutu matirao Nojera za prvi gol na meču na kontu Volfsburga.

Nije dugo trajalo slavlje domaćih, pa se tako Musiala još jednom upisao u listu strelaca za vođstvo Bajerna iz Minhena rezultatom 3:1.

Volfsburg je mnogo bolje otvorio drugo poluvreme, pa je tako Filip prevario odbranu gostiju za postpunu dramu i priključak zelenih na današnjem susretu dveju ekipa.

Do kraja meče nije bilo promene rezultata pa je tako Bajern ostvario veoma važnu pobedu u borbi za šampionsku titulu u nemačkoj Bundesligi.

Fudbaleri Borusije Menhengladbah deklasirali su Ajntraht iz Frankfurta rezultatom 4:0.

Ekipa za koju su od prvog minuta nastupili Luka Jović i Filip Kostić nije mnogo toga pokazala na gostujućem terenu protiv raspoložene Borusije.

Ginter je doveo domaćina u vođstvo u 10. minutu utakmice, da bu na 2:0 povisio Hofman nakon 15. minuta igre u drugom poluvremenu.

Bensebaini je otklonio sve dileme oko pitanja pobednika golom u 67. minutu. Dok je končnih 4:0 postavio Volf u petom minutu nadoknade drugog dela igre.

U poslednjem meču današnjeg programa Bajer Leverkuzen je slavio protiv Kelna sa više nego ubedljivih 3:0. Heroj pobede “farmaceuta” bio je sjajni Lion Bejli.

Reprezentativac Jamajke se poigrao sa današnjim rivalom i smestio mu je dva gola uz jednu asistenciju. Prvi je došao već u petom minutu nakon odličnog prodora i centaršuta Muse Dijabija.

Drugi gol je Bejli postigao u 76. minutu. Utisak je bio da u toj akciji ni lasom fudbaleri Kelna nisu mogli da zaustave brzonogo krilo…

Između ta dva gola umetnuo se gol Muse Dijabija upravo na asistenciju Bejlija…

BOMBA SRBINA Golčina Lazovića nedovoljna za Veronu!

Obavezno pogledajte:Fudbalski kviz | EP 34 – Testiraj znanje! POGODI FUDBALERA