Fudbaleri Bajer Leverkuzena uspeli su da odbrane domaći teren i u petom kolu Bundeslige pobede Augzburg sa 3:1.

Dvostruki strelac za Leverkuzen bio je Lukas Alario, koji je pogađao u 16. i 74. minutu, a jedan gol upisao je i Diabi, dok je jedini gol za gostujući tim postigao Daniel Kaliđuri u 51. minutu.

Prvi deo meča protekao je bez velikog uzbuđenja, ekipe su opipavale teren, pa sve 15. minuta nismo videli njednu šansu.

Framberger je tada igrao rukom, zaradio žuti karton, a Bajer je dobio priliku da povede sa bele tačke. Lukas je izveo precizan šut, lopta je završila uz desnu stativu i to je bilo 1:0 za domaćina.

Početak drugog poluvremena bio je zannto interesantniji, posle samo šest minuta videli smo drugi gol na utakmici i izjednačenje.

Daniel je sjajno ispratio centaršut u kazneni prostor i perefektno šutirao za 1:1. Golman Bajera nije imao nikakve šanse.

Činilo se da su se “probudili” fudbaleri obe ekipe, pa smo koji minut kasnije videli sjajnu priliku na drugoj strani, ali je Leon sve upropastio. Uzvratio je Augzburg preko Daniela ponovo, koji je primio sjajan pas, ali je odbrana Bajera sjajno intevenisala.

Ono što su gosti propustili, domaći su iskoristili. Ponovo je Lukas bio strelac i to u 75. minutu, te doneo novu prednost. Konačnan rezultat postavljen u je u četvrtom minutu sudijske nadokande, a strelac je bio Diabi, koji je potpuno smireno reagovao nakon akcije celog tima.

Posle četiri remije na startu Bundeslige, fudbaleri Bajera su konačno vezali dve pobede, što će svakako obradovati navijače. Sa druge strane, nakon senzacije u drugom kolu kada je Augzburg savladao Dortmund, usledili su nešto slabiji rezultati.

U narednom, šestom kolu Bundeslige Bajer će ii na megdan Frajburgu, dok će Augzburg ugostiti Majnc.

BOD ZA VBA Grant u finišu izvukao Bilića i Ivanovića!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: DAMJAN SAVANOVIĆ vs IGOR NISTOR | MEGDAN FIGHTING 7 MMA 2020