Bajer Leverkuzen je gostovao Frajburgu i slavio sa 4:2 u pretposlednjoj utakmici dana 6. kola nemačke Bundeslige. Kasnije će se u okviru Bundeslige sastati Herta i Volfsburg, dok će kolo zatvoriti Hofenhajm i Union.

Posle šest odigranih mečeva Bajer je na četvrtom mestu sa učinkom 3-3-0, odnosno 12 bodova, dok je Frajburg na 13. poziciji sa šest bodova, odnosno 1-3-2. U sledećem kolu Bajer će biti domaćin Borusiji Menhengladbah koja je na petom mestu sa bodom manje, dok će Frajburg igrati u Lajpcigu.

Poveo je domaćin veoma rano, u 3. minutu preko Lukasa Holera, ali je onda na scenu stupio Argentinac iz redova “farmaceuta”. Luis Alario je bio strelac u 29. i 42. minutu. Sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

U 64. minutu, Nadim Amiri je povećao Bajera na 3:1, a neizvesnost u meč je vratio Nils Petersen u 72. minutu. Konačan rezultat je postavio Džonatan Tah samo četiri minuta kasnije.