Briljantne Srpkinje zgazile Dansku, u drugu fazu EP sa dva boda!

Srbija
Rukometašice Srbije kvalifikacije za Evropsko prvenstvo počinju protiv Švajcarske (FOTO: RSS)

Rukometašice Srbije odigrale su najbolji meč u prvoj fazi Evropskog prvenstva u Francuskoj pošto su selekciji Danske nanele prvi poraz (25:30) na šampionatu, pa u drugu rundu, u kojoj se formiraju dve grupe, putuju sa dve pobede i jednim porazom, tačnije, dva boda.

Srpkinje su veoma energično i motivisano ušle u duel sa Dankinjama, što je počelo da se isplaćuje već u uvodnim minutama. Za razliku od meča protiv Švedske, Andrea Lekić je bila mnogo raspoloženija za igru, baš kao i fantastična Katarina KrpežŠlezak.

Izabranice selektora Ljubomira Obradovića pružile su mnogo kvalitetniju partiju u odbrani u odnosu na dosadašnji tok turnira, a i koristile su praktično svaku priliku za kontru, pa je na semaforu pred odlazak na pauzu bilo četiri gola razlike za Srbiju, iako je prednost mogla da bude ubedljivija.

Srpske rukometašice su zaigrale još agresivnije u nastavku susreta, počele su da pogađaju sa različitih pozicija, a koliko je Srbija izgledala moćnije od Danske u poslednjem meču u grupi govori i činjenica da je pobeda zapečaćena skoro dvadesetak minuta pre kraja.

Takođe, Dankinje ni u jednom trenutku nisu imale čak ni priliku da preuzmu vođstvo. Mogle su da računaju na kvalitetan šut Jensen Ostergard (6/6), ali njene saigrače jednostavno nisu bile dovoljno koncentrisane kako bi ugrozile pobedu Srbije.

Sandra Toft je imala nekoliko odličnih intervencija u poslednjih deset minuta, pa je Dankinjama obezbedila minimalnu šansu da se rezultatski vrate u meč. Ipak, Srbija je bila daleko angažovanija u momentima kada je to bilo najpotrebnije, pa u drugu fazu putuje sa dva boda s obzirom da se pobeda nad poslednjeplasiranom Poljskom ne računa u nastavku takmičenja.

Nekada najbolja rukometašica sveta i najbolja rukometašica u pobedi nad Danskom Andrea Lekić postigla je osam golova koliko je imala i fenomenalna Katarina Krpež-Šlezak, Jovana Stoiljković i Jelena Lavko dodale su po četiri pogotka, dok je Slađana Pop-Lazić upisala tri, a Dragana Cvijić dva gola.

Na drugoj strani, Jansen Ostergard je zabeležila šest golova, Fie Voler je dodala četiri, koliko je imala i Kristina Jorgensen, a Nilsen i Hansen su imale po tri pogotka.