BRAZIL POČEO POBEDOM: Raspoloženi Kutinjo srušio Boliviju

Brazil je lako izašao na kraj sa Bolivijom, a dva pogotka bila su delo Kutinja. (Photo: Alexandre Schneider/Getty Images)

Brazil je pobedom počeo takmičenje Kopa Amerika, pošto je u prvom kolu grupe A pregazio fudbalere Bolivije sa 3:0.

Izdržali su Bolivijci jedno poluvreme da ne prime gol. No, drugi deo susreta loše je počeo po njih.

Igrao se 47. minut kada je Adrijan Žusino igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Sudija je najpre smatrao da to nije penal, ali je posle gledanja VAR-a promenio odluku.

Siguran sa bele tačke bio je Filipe Kutinjo, nakon čega je nastalo veliko slavlje na stadionu u Sao Paulu.

Nastavili su izabranici selektora Titea da stvaraju prilike pred golom Bolivije. Već u 53. minutu Kutinjo je ispratio centaršut Firmina i iz neposredne blizine udarcem glavom povećao prednost.

Do kraja susreta Brazil je postigao još jedan gol, i to u 85. minutu.  Pravo malo remek delo domaćim navijačima priredio je fudbaler Gremija Everton.

On je nanizao nekoliko igrača Bolivije, a onda sjajnim udarcem sa ivice šesnaesterca postavio konačan rezultat.

U drugom meču ove grupe sastaju se Venecuela i Peru, ove subote od 21 sat.