BRAVO, MAJSTORI: Rukometaši Srbije se posle drame plasirali na EP

Naši rukometaši su posle velike drame uspeli da pobede Švajcarsku i plasiraju se na Evropsko prvensvu (FOTO: Starsport)

Srbija je pobedila Švajcarsku sa 32:31 na svom terenu u 6. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u rukometu.

Ovaj trijumf odveo je naše momke na EP. To se desilo u jednom dramatičnom meču koji je odigran u novosadskom “Spensu”.

Srbiji je za plasman na EP i drugo mesto u grupi iza Hrvatske bila potrebna pobeda od šest i više golova razlike.

Svaka drugi trijumf značio je da ćemo kao treći ući u krug sa ostalim trećeplasiranim selekcijama.

Na svu sreću ostali rezultati su nam išli na ruku, pa su se izabranici Nenada Peruničića dokopali Evropskog prvenstva.

Važnost utakmice kao da je našim igračima vezala ruke. Švajcarska je u uvodnim momentima igrala, jako dobro. U više navrata je imala dva gola prednosti, a na sredini prvog dela igre bilo je 9:11.

Rukometaši Srbije su znali da proslave svaki gol (FOTO: Starsport)

Ipak, nedugo potom Srbija je zaigrala dosta čvršće, pre svega u odbrani, naročito kada je Švajcarska u napadu igrala sa bonus igračem.

Zahvaljujući takvoj igri “orlovi” su na odmor otišli sa dva gola razlike – 19:17.

Nastavili su izabranici selektora Peruničića u istom ritmu, pa su u 17. minutu došli i do pet golova prednosti. U tim momentima se činilo da će razlika od šest golova biti nadmašena.

Radost rukometaša Srbije (FOTO: Starsport)

No, usledio je loš period igra naših rukometeša. Švajcarci su napravili seriju od 5:0 i na šest minuta do kraja uspeli da poravnaju rezultat.

Srbija se tada našla u problemu. Posebno je to bilo vidljivo u 57. minutu kada su gosti poveli 30:31.

Publika u “Spensu” je imala priliku da prisustvuje plasmanu izabranika Nenada Peruničića na EP (FOTO: Starsport)

Dramitično je bilo u poslednjem minutu, u koji se ušlo sa 31:31. Ipak, veliko slavlje na tribinama nastalo je kada je Nemanja Zelenović postigao gol za naše vođstvo na 30 sekundi pre kraja utakmice.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Bogdan Radivojević sa osam golova, dok su Nikola Crnoglavac i Lazar Kukić dodali po šest.

Srbija – Švajcarska 32:31 (19:17).
Dvorana: “Spens” Gledaca: 6.000. Sudije: Žigmars Sondors (Letonija), Renars Licis (Letonija).
SRBIJA: Pušica, Vujić 3, Crnoglavac 6, Pešić 1, Radivojević 8, Ilić N 1, Mošić, Ilić V 2, Nikolić 1, Кukić 6, Zelenović 2, Sretenović 1, Marsenić 1, Ivanišević, Stanković, Milosavljev
ŠVAJCARSКA: Šmid 6, Majster 1, Rubin 2, Tunovski 6, Svajlen 1, Lir 4, Sidorovič 2, Fon Dešvanden, Remi 2, Portner, Кutel 4, Maroš 2, Tominec, Muleman 1, Bringolf, Novak.