Lester ispred Junajteda, videćemo i do kada!

premijer liga-lester-čelsi-brajton
Lester nastavio seriju sjajnih rezultata (FOTO: Guliver Images)

Fudbaleri Lestera ostvarili su novu pobedu u Premijer ligi, pošto su u 27. kolu na gostujućem terenu slavili protiv Brajtona sa 2:1.

Ovo je 16. pobeda Lestera u sezoni, čime se ponovo probio na drugo mesto na tabeli, ispred Mančester junajteda koji u nedelju igra derbi kola protiv vodećeg Mančster sitija i ima priliku a se ponovo brati na poziciju broj dva.

Nakon vođstva Brajtona, preokret je usledio u drugom poluvremenu. Igrao se 62. minut meča kada je Tilemans asistirao Ihenaču za izjednačenje na 1:1i taj rezultat je ostao na snazi sve do samog finiša utakmice.

Ali, tada je na scenu stupio Amarti, koji je doneo tri boda svom timu.

Golove za Lester postigli su Ihenačo u 62. minutu i Amarti u 87. minutu, dok je jedini gol za Brajton postigao Lalana u 10. minutu meča.

Brajtonu je ovo jedanaesti poraz u sezoni, a već treći uzastopni, pa je i dalje na 26 osvojenih bodova na 16. poziciji na tabeli.

Rat Halanda i Levandovskog: Atomski fudbal, ali Bajern je jednostavno premoćan!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Košarkaški kviz | NBA EDITION #08 | Testiraj znanje! POGODI KOŠARKAŠA