Bundesliga: Kad Haland “ne radi” – tu je Rojs; sjajan preokret Hofenhajma!

marko rojs-borusija-union berlob-rezultat-golovi
Marko Rojs je bio strelac u pobedi Borusije (FOTO: Lukas Schulze/Bundesliga/Bundesliga Collection via Getty Images )

Bundesliga nam je donela još jedno veče za pamćenje i uglavnom pobede favorita.

Borusija Dortmund je na svom terenu slavila protiv Uniona 2:0, uprkos promašenom penalu Erlinga Halanda u prvom poluvremenu.

Ipak, ne mora Borusija da brine ni onda kada Halandu i glavnoj zvezdi nemačkog fudbala ne. Tu je Marko Rojs, koji je rešio da nas podseti na svoje stare dane.

Na pravom mestu u pravo vreme našao se Rojs, pa je pokupio odbitak od ovog penala i zatresao mrežu, te doneo Borusiji prednost.

Pobedu je potvrdio Gereiro golom u 88. minutu, kada se našao unutar šesnaesterca, pokupio sjajno dodavanje i matirao golmana gostiju za konačnih 2:0.

U istom terminu igrali su i Hofenhajm i Borusija Menhegladbah, a domaćin je slavio 3:2, i to nakon preokreta.

Vodila je Borusija sa dva gola razlike, ali je drugo poluvreme u potpunosti pripalo Hofenhajmu, a junak preokreta je Kramarić, koji je postigao dva gola.

Volfsburg je na gostujućem terenu pobedio Štutgart 3:1, a posebno je zanimljivo što smo i u ovom duelu videli promašen jedanaesterac.

U istom terminu, Majnc je pobedio Bremen 1:0.

IPAK NIJE DO MURINJA? Totenhem do pobede tek sa bele tačke!

Obavezno pogledajte: NIKOLA ŽIGIĆ | Priče iz kraja #31