GOLEADE BORUSIJE I BAJERNA: Dortmundu pripala drama, Bavarci surovi!

bajern minhen-robert levandovski
Bajern Minhen dominirao u derbiju Bundeslige FOTO: Guliver

Kao običaju u Bundesligi pregršt golova, Borusija Dortmund nakon rezultatske klackalice upisal pobedu protiv Bajer Leverkuzena 4:3, dok je Bajern dominirao na gostovanju Lajpcigu!

Atraktivan meč odigrale su ekipe Borusije i Bajera, videli smo pravu goleadu, a pobedu su na kraju odneli fudbaleri Dortmunda.

Poveli su “apotekari” u devetom minutu meča preko Virca koji je odličnim udarcem sa ivice šesnaest metara posalo loptu u mrežu protivnika.

Nizale su se šanse na obe strane, a odgovor Borusije na primljen gol usledio je pogotkom Halanda u 37. minutu!

borusija dortmund-erling haland
Haland ponovo briljirao!

Nakon centar šuta Meunijea Norvežanin je iz teške pozicije prosledio loptu u gol za izjednačenje.

Samo dva minuta posle izjednačenja morao je da radi VAR, poništen je gol Dortmunda usled faula u napadu, a neverovatno poluvreme krunisala je sjajna akcija Bajera koji je u nadoknadi vremena poveo sa 2:1 preko Patrika Šika!

Drugo poluvrme bilo je podjednako uzbudljivo kao i prvo, pa je tako bilo potrebno samo pet minuta igre da padne još jedan gol.

Izjednačila je Borusija pogotkom Julijana Branta koji je fantastičnim šutom “skinuo paučinu” sa gola bivše ekipe!

Diabi je već u 55. minutu ponovo u prednost doveo ekipu iz Leverkuzena hirurški preciznim udarcem.

Međutim opet je došlo do izjednačenja! Strelac je bio iskusni Gerero koji je postigao gol iz odlično izvedenog slobodnog udarca u 71. minutu.

Konačan rezultat 4:3 postavio je niko drugi do Erling Haland, koji je nakon starta Kosunua u kaznenom prostoru bio precizan sa bele tačke i doneo Brusiji pobedu u ekstremno uzbudljivom meču!

U drugom derbiju Bundeslige, snage su odmerili Red Bul Lajpcig i Bajern Minhen.

Bilo je potrebno svega 12 minuta da se Levandovski upiše u listu strelaca. Koji je nakon nesmotrene intervencije Kampla rukom u kaznenom prostoru bio precizan sa bele tačke.

bajern-borusija-dortmund-golovi-erling-haland-robert-levandovsk-erling haland-transfer
Levandovski prati Halanda (FOTO: Guliver)

Kontrolisali su Bavarci meč pa se na poluvreme otišlo rezultatom 1:0.

U drugom poluvremenu postojao je samo jedan tim, a taj tim je Bajern!

Već u 46. minutu nakon sjajne akcije strelac je bio Musijala, da bi isti igrač samo 8 minuta nakon što postigao gol bio asistent Saneu za 3:0!

Usledio je odgovor ekipe iz Lajpciga i to pravim projektilom Lajmera za 3:1!

Moglo je biti i više golova ali svoje šanse nisu iskoristili Levandovski i Sane, odnosno za Red Bul Andre Silva.

Konačan rezultat meča 4:1 postavio je Čopo Moting, koji je ušao umesto Levandovskog u drugom poluvremenu.

Pored dva derbija Bundeslige postizali su se golovi i na ostalim mečevima!

Frajburg je na svom terenu izvukao bod i to u poslednjem minutu meča protiv Kelna ni manje ni više nego autogolom! Konačan rezultat bio je 1:1, a strelci na meču su bili Modest i Čizos (autogol).

Volfsburg je osvoj sva tri boda na gostovanju Furtu rezultatom 0:2! Strelci na ovom meču su bili Nmeča u 10. i Veghorst u 91. minutu meča, koji su pomogli svojoj ekipi da ostane na prvom mestu na tabeli.

Majnc je takođe bio uspešan u gostima, te je identičnim rezultatom pobedio Hofenhajm. Golove za goste postigli su Burakart i Ingvarcen.

Jedini meče na kome nije bilo pogodaka je susret Uniona i Augzburga gde je konačni rezultat bio 0:0.

KIPARSKA UVERTIRA: Partizan slomio uporni Radnički na debiju Meniga!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Goran Grbović: Napravili smo ozbiljno minsko polje u srpskoj košarci! Meridian Sport Fokus | S01EP21