Fudbaleri Bajerna u 7. kolu Bundeslige pobedili su u Dortmundu Borusiju u velikom derbiju nemačkog fudbala. I ovog puta bilo je izuzetno uzbudljivo, a rezultat je na kraju bio 3:2.

Bajern je prvi stigao do gola, ali je on u 27. minutu utakmice poništen. Strelac je bio Robert Levandovski, ali je on bio u ofsajd poziciji, pa je nakon intervencije VAR tehnologije ostalo 0:0.

Utakmicu je delimično obeležila i povreda Džošua Kimiha, fudbalera Bajerna, koji je u 36. minutu utakmice u suzama napustio teren. Najpre je pogrešio, Haland mu je oduzeo loptu, a Nemac je, u nameri da spreči kontranapad, napravio je prekršaj nad Norvežaninom, a tom prilikom doživeo je povredu zbog koje nije mogao da nastavi utakmicu.

A, onda, uzbudljiva završnica prvog dela igre donela nam je dva gola.

Prvo je Marko Rojs, kapiten i legenda Borusije doneo prednost domaćinu u 45. minutu.

Nakon lepe akcije i asistencije Gerera, Nemac je zakucao loptu iz sredine šesnaesterca.

Ipak, jedan nesmotren potez Dilejnija omogućio je gostima slobodan udarac iz dobre pozicije. Uigrana akcija i udarac Davida Alabe bili su nezaustavljivi ovog puta, a od 49. minuta (4. minuta nadoknade prvog dela igre), rezultat je bio 1:1.

A, što je oduzeto u prvom poluvremenu, Levandovskom niko nije mogao da oduzme na samom startu drugog.

Već u 48. minutu, Poljak je doneo potpuni preokret Bavarcima. Lukas Hernandez je centrirao sa leve strane, a fantastični napadač je udarcem glavom, pored Matsa Humelsa savladao Birkija i postigao 11. gol u ovoj sezoni Bundeslige.

Pokušao je Favre izmenama da pokrene svoju ekipu. Ušli su u drugom poluvremenu na teren Džad Belingam, Julijan Brandt i Torgen Azar, međutim, osim nekoliko sasvim dobrih situacija, Borusija nije uspela da ozbiljnije ugrozi Nojera.

Bajernov rezervista, Liroj Sane, ušao je u igru u 69. minutu, a treći gol u sezoni postigao je u 80. Bavarci su istrčali odličan kontranapad, loptu je “poneo” Levandovski, koji je u pravom momentu proigrao brzonogo krilo, a Sane je preciznim udarcem Burkija ostavio nemoćnim.

Ipak, ni to nije bio kraj, imao je i Haland šta da kaže i to u 83. minutu. Gerero je prebacio odbranu Bajerna, a Norvežanin se odlično snašao i na kraju uspeo i da predribla Nojera pre nego što je poslao loptu u mrežu.

Samo nekoliko minuta kasnije, veliku šansu je propustio Rojs, kada je iz dobre pozicije šutirao visoko iznad gola.

I, kad već Borusija nije mogla do izjednačenja, Bajern je stigao do četvrtog gola, međutim on je poništen!. Ovog puta, imali su gosti sreće, pa je lopta posle nekoliko odbitaka u kaznenom prostoru Borusije stigla do Levandovskog, a nakon njegovog udarca, lopta je pogodila Belingama i preskočila Birkija.

Ipak, još jednom je VAR rekao – ofsajd, pa je Poljaku i drugi put na utakmici poništen pogodak.

Bajern se posle sedam kola nalazi na prvom mestu sa 18 bodova, Borusija je treća sa tri boda manje od velikog rivala.

MUČENJE PARTIZANA Stevanović odbranio penal u 90. minutu!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Dejan Savić intervju: SPREMAM NASLEDNIKA! | MOJ UGAO #04