EMOTIVNA ISPOVEST: Korak izborio opstanak sa Radničkim, a onda uz suze pričao o životnoj drami (VIDEO)

Bogdan Korak je trenutno na klupi Radničkog (FOTO: Emir Sadovic/Starsportphoto ©)

Fudbaleri Radničkog iz Sremske Mitrovice obezbedili su opstanak u Prvoj ligi Srbije, ali je posle toga njihov trener Bogdan Korak “otvorio dušu”.

Iskusni trener je priznao da je u privatnom životu preživljavao pravu dramu. Naime, njegova ćerka je skoro mesec dana u bolnici.

-Nikad nisam bio sam, kompletno su ljudi iz uprave bili ovde svaki dan i vodili računa da nam nešto ne fali. Igrači su vratili na terenu na najbolji način. Ovaj opstanak, malo mi je teže, posvećujem svojoj ćerci. Niko u klubu ne zna da je ona u bolnici već 30 dana. I biće u redu. To je to. Hvala vam na svemu, malo sam emotivno reagovao – rekao je Korak, a zatim pustio i suzu.

Inače, ova utakmica 33. kola Prve lige Srbije je izazvala veliku pažnju jer je ekipa gostujućeg Dinama iz Vranja, u 64. minutu, pri rezultatu 1:1 napustila teren. Dinamo je poveo iz penala golom Marka Keče u 15. minutu, a izjednačenje je stiglo u 54. minutu, pogotkom fudbalera iz Gane Ibrahima Mustafe.

Nedugo zatim, gosti odlučili da napuste teren. Korak je imao komentar i na ovaj potez protivnika.

-Mi smo i prošlu utakmicu imali problem, ili neće da dođu treneri, ili ih smenjujemo ili neće da dolaze na konferenciju. Prošli put Zoran Milinković nije došao, sad i ovaj trener, ne znam zašto nije došao.

Ja nisam navikao na takav fudbal da izađem napolje. Pa šta je trebalo mi da uradimo posle meča u Loznici, primili smo dva gola, a lopta nije ni prešla liniju i izgubili smo 2:1, na konferenciji nisam rekao nijednu reč o sudiji, čestitao sam i izašao sam, sa teškom mukom. Ne znam zašto su ljuti. Mi smo čestito odradili ovaj deo prvenstva kao nijedna ekipa u ligi – zaključio je Korak čiji je tim u 33 utakmice osvojio 45 bodova.