Blistali Pantić i Rikardo, vratio se Tošić, a Partizan se nije mučio protiv Dinama!

Završeno je i 17. kolo Superlige za ovu sezonu a jedini meč danas igrao se u Humskoj. Partizan je dočekao fenjeraša Dinamo i do vrha napunio mrežu nemoćnih Vranjanaca. Na kraju ubedljivih 6:0 za približavanje vrhu tabele.

Mučio se Partizan samo u prvih pola sata igre ali je na kraju stigao do rutinske pobede koja smanjuje zaostatak. Nakon jučerašnjeg remija u Nišu i današnje utakmice, crno-beli su na dva koraka iza Nišlija i 11 bodova zaostatka za Zvezdom.

KO ĆE OSVOJITI KUP U SRBIJI?

A danas nije bilo nikakvih problema da ekipa Zorana Mirkovića stigne do pobede. Najviše zahvaljujući tome što se Danilu Pantiću igrao fudbal po hladnom beogradskom vremenu. On je nosio Partizan kroz ceo meč a dodatno samopouzdanje mu je dala greška golmana gostiju.

Nakon njegovog centaršuta Đurić ispustio loptu i tada je postalo jasno da će Dinamo poražen napustiti prestonicu. Najslabiji tim u ligi je pre toga pripretio samo jednom, do kraja susreta je stvorio još jednu šansu, ali nisu zatresli mrežu.

To je i njihov najveći problem ove sezone jer su dali samo 7 golova do sada. Sa druge strane, odbrana je nastavila da bude ispodprosečna i sada je na brojci od ukupno 41 primljenog gola. Sa ovakvom igrom, Dinamo nema mesta u eliti.

Partizan je svega pet minuta nakon prvog postigao i drugi gol. Delo Rikarda Gomeša, nakon asistencije Uroševića, odvelo je crno-bele na odmor sa dva gola prednosti. Ista dva igrača su istim redosledom pogađali i u nastavku meča.

Tri od ovih šest golova postignuta su u poslednjih desetak minuta meča. Tada se igra Dinama u potpunosti raspala a Partizan je rutinski pogađao mrežu. Pantić i Rikardo su dobili društvo u vidu nekadašnjeg Spartakovog dvojca, Nikolića i Ivanovića.

JOŠ JEDAN MEČ U PRVOJ LIGI SRBIJE!

Na terenu se posle dugo vremena našao Zoran Tošić koji je konačno zalečio povredu. Krilo crno-belih odigralo je nešto više od pola sata i sigurno će biti veliko pojačanje u nastavku sezone. Baš sa njim na terenu Partizan je stigao do najubedljivije pobede u sezoni.

U narednom kolu će Partizan gostovati u Lučanima i biće to prilika da se nastavi potera za radničkim iz Niša. Nakon tri uzastopne pobede, sigurno je i samopouzdanje na višem nivou. Dinamo ostaje zakucan za dno tabele, sa samo sedam bodova i sa -7 u odnosu na Zemun koji je na poziciji iznad!