Bitadze kucao, Lapornik “zakopao” Budućnost nestvarnom trojkom! (VIDEO)

Košarkaši Krke priredili su najveće iznenađenje u 12. kolu ABA lige pošto su u Novom Mestu srušili aktuelnog regionalnog šampiona, podgoričku Budućnost, uprkos tome što su za tim Aleksandra Džikića debitovala „evroligaška“ pojačanja.

Ekipa Simona Petrova pružila je sjajnu timsku partiju, ograničila Đetiće na svega pet poena u prvoj i tek 14 u drugoj četvrtini, a potom u drugom poluvremenu izdržala nalet kluba iz Morače i potpuno zasluženo stigla do četvrte pobede u sezoni.

Džejms Bel, doskorašnji košarkaš Cedevite koji se nedavno preselio u redove Budućnosti, na terenu je proveo tek sedam minuta i za to vreme nije uspeo da se upiše u strelce, dok je Goga Bitadze zabeležio 12 poena, četiri skoka, dve ukradene lopte i jednu asistenciju za nepunih 26 minuta.

KLADI SE NA EVROLIGU!

Uz to, Bitadze je najavio spektakularan debi u dresu crnogorskog predstavnika s obzirom da je prve poene za Budućnost upisao fantastičnim zakucavanjem na asistenciju Nemanje Gordića koji je razočarao u Novom Mestu (1 poen, 0/6 iz igre, jedan skok i četiri asistencije).

Takođe, Bitadze se na listu najboljih poteza upisao i u prelomnim trenucima susreta pošto je pri vođstvu Krke 64:52 najpre iskoristio grešku domaćih košarkaša, ukrao loptu i bez velikih problema režirao novo kucanje, iako to gostima nije bilo dovoljno da preokrenu rezultat.

Međutim, potez večeri izveo je Luka Lapornik, jedan od najzaslužnijih za veliki trijufm slovenačkog kluba, kada je na 6:50 do kraja utakmice, pri rezultatu 57:49, pogodio nestvarnu trojku. U padu, uz zvuk sirene, za +11.