BIĆE PRILIKE Kecmanović bez prve titule, ali tu je rekord

Kecmanović danas igra svoj meč prvog kola na US Openu (FOTO: Sean M. Haffey/Getty Images)

Mladi srpski teniser Miomir Kecmanović propustio je meč loptu i nije uspeo da osvoji prvu ATP titulu u karijeri.

Naša nada “belog sporta” poražena je u finalu turnira u Antaliji od Lorenca Sonega sa 7:6(5), 6:7(5), 1:6.

Imao je Kecmanović set prednosti i šanse u taj-brejku drugog seta, ali nije uspeo da napravi korak ka trofeju.

Koliko je borba, bar u prve dve deonice bila neizvesna, svedoči i to da je prvi set trajao 70 minuta.

Za to vreme je Miomir spasao nekoliko brejk, potom i set lopti. Uspeo je da odvede borbu u taj-brejk i sa 7:5 dođe na korak do trijumfa.

Ni u nastavku nijednom nije dozvolio brejk protivniku. Čak je imao i meč loptu na 5:4 koju nije pretvorio u pobedu, pa je i drugu deonicu odlučio taj-brejk.

Tada je Sonego servirao nezaustavljivo i najavio preokret.

U odlučujućem setu sve je bilo u njegovom znaku. Napravio je dva brejka i sa 1:6 krunisao odličnu igru za ATP titulu iz serije 250 u Antaliji.

I pored toga što je ostao bez trofeja, Kecmanović je još jednom potvrdio velike domete. Od ponedeljka ga svakako čeka najbolji plasman u karijeri – među prvih 70 tenisera sveta.

BONUS VIDEO | SPORT FOKUS VIMBLDON SPECIJAL: Novak, Rodžer, Nik – Ešli, Serena, Petra i jagode sa šlagom!