Bezobraznik Mane vratio osmehe u Liverpul (VIDEO)

Mane Liverpul
(Photo by Clive Brunskill/Getty Images)

Liverpul se vratio na pobednički put! Nakon četiri remija u prethodnih pet mečeva, Votford je morao da istrpi bes Crvenih. Glavni u pobedi tima Jirgena Klopa bio je Sadio Mane, koji je maestralnim pogotkom učinio da ceo Enfild poskakuje.

Redsi su slavili 5:0 u 28. kolu Premijer lige i tako održali bod prednosti u odnosu na prvog pratioca Mančester Siti. Sadio Mane je bio dvostruki strelac, u 9. i 20. minutu, i naročito onaj drugi je zaokupio pažnju publike.

Prvo je na startu meča na centaršut Trenta Aleksandera Arnolda lepo našao poziciju između dva štopera Stršljenova i posle kvalitetnog udarca glavom doveo Liverpul u vođstvo. Međutim, desetak minuta kasnije jedan napad Liverpula nije uspeo iz prvog pokušaja, pa su morali ponovo da kruže oko šesnaesterca.

Ponovo je Arnold bio asistent kada je jednom oštrom loptom uspeo da pronađe Manea u šesnaestercu, a ovaj se našao u malom problemu posle lošijeg prijema lopte. Pobegla mu je, bio je i okrenut leđima golu Bena Fostera, ali je odlučio da matira golmana Votforda snažnim udarcem petom! Praktično je uspeo da podigne loptu sa zemlje koliko je udarac bio maestralno izveden!

Skandirao je Enfild ‚‚Mane, Mane!” u tim trenucima, da bi u nastavku navijači mogli još više da uživaju. Divok Origi je u 65. minutu napravio solo akciju i na snažan način završio prodor pogotkom. Na iznenađenje mnogih, Virdžil van Dajk u 79. i 82. minutu postiže dva gola za konačnih 5:0 i novo zadržavanje Liverpula na vrhu tabele.

Klopova ekipa sada ima 69 bodova, dok je Mančester Siti na 68. Timovi do kraja sezone mogu da osvoje još 30 bodova, pa je nesumnjivo da ćemo u Engleskoj imati odličnu trku za naslov novog šampiona Premijer lige.