Utakmicom Betisa i Real Sosjedada zatvoreno je šesto kolo španske La Lige.

Fudbaleri Sosjedada, trenutni lideri prvenstva, stigli su do pobede u Sevilji rezultatom 2:0.

Strelac prvog gola na meču bio je Portu u 43. minutu, a prednost je povisio Ojarzabal pogotkom sa bele tačke u 74. minutu. Do teško zasluženog ubeldjivog trijumfa, gosti su stigli golom Januzaja u 88. minutu.

Nakon šest utakmica, Sosjedad ima 11 bodova, što je dovoljno za prvo mesto, iako je drugoplasirani Viljareal u nedelju kao domaćin pobedio Valensiju rezultatom 2:1.

Strelac vodećeg gola na toj utakmici bio je Pako Alkaser sa bele tačke u šestom minutu. Guedeš je izjednačio na 1:1 u 37, a pobedu domaćinu doneo je Dani Pareho u 69. minutu.

Viljareal je utakmicu završio sa igračem manje pošto je Kubo u 92. minutu zaradio drugi žuti karton.

Mladi srpski reprezentativac, Uroš Račić igrao je od 83. minuta kada je na terenu zamenio Koreiu.

ASTON VILA NE STAJE: Barkli srušio Lester u sudijskoj nadoknadi