DRAMA U TURSKOJ: Bešiktaš je šampion, Galatasaraj posustao!

besiktas-titula-turska-gectepe-rezultat-golovi
Bešiktaš je u dramatičnom inišu prvenstva stigao do titule (FOTO: Guliver Images)

U Turskoj prava drama i na kraju – šampionska titula za Bešiktaš!

Fudbaleri Bešiktaša su u vrlo dramatičnoj završnici domaćeg šampionata pobedili Gectepe rezultatom 2:1, što znači da su sa 84 boda poneli titulu šampiona Turske i to po 16. put.

Galatasaraj je sa istim brojem bodova završio kao drugi, pošto je Bešiktaš imao bolju gol-razliku. Tačnije, Bešiktaš ima +45, a Galatasaraj +44.

Bešiktaš je u utakmici u poslednjem kolu poveo golom Domagoja Vide u desetom minutu, ali je Gectepe izjednačio preko Alpaslana Ozturka u 24. minutu.

Međutim, Larin je oboren i dosuđen je penal koji je u gol i veliko slavlje pretvorio najbolji igrač Bešiktaša Rašif Gezal.

Morali su crveno-žuti da pobede sa četiri gola razlike ekipu Malatije, ali su na svom stadionu slavili “samo” sa 3:1 (0:1), te je tako titula otišla u ruke fudbalera Bešiktaša, a među njima je i srpski fudbaler Adem Ljajić.

NE MOŽE BEZ SKANDALA U SRPSKOM FUDBALU: Dinamo napustio teren u sred utakmice!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Nenad Peruničić: Fanatik sam, to me je koštalo zdravlja! | SPORT FOKUS