Belgija u četvrtfinalu nakon najvećeg preokreta u poslednjih 50 godina!

Maruan Felaini pomogao Standardu sa tri miliona evra (FOTO: Carl Court/Getty Images)

Pogađali su Japanci početkom drugog dela igre! Pogađali su Belgijanci nakon toga. Pogodio je i Roberto Martinez, selektor Belgije i nekadašnji trener premijerligaških klubova. Belgija će biti naredni protivnik Brazila i već očekujemo mnogo od tog meča!

Japanci su u meč ušli u standardnoj formaciji 4-2-3-1 dok Martinez nije odustao od svoje ideje. Ponovo su Belgijanci igrali 3-4-3 ali sa četiri defanzivca. Na desnom krilu je bio Menije dok je disbalans pravio Karasko na drugoj strani terena.

ŠTA MOGU KOLUMBIJCI?

Ogroman posed lopte u prvom delu igre i terenska inicijativa nisu urodili plodom. Belgija je imala loptu ali sa njom nije mogla ništa. Mnogo poluprilika, mnogo ničijih lopti po kaznenom prostoru. Nekoliko odbrana Kavašime kojih bi se sa osmehom sećao da su izdržali.

Haraguči i Inui su u razmaku od svega pet minuta postigli dva pogotka. Kurtoa je bio savladan, Martinez u neverici a Belgija je imala 40 minuta da promeni stvari na terenu. Uspela je u tomu i to tako što su izmene donele promenu.

Čadli je zamenio Karaska a Felaini je ušao umesto Mertensa. Izmene su napravljene istovremeno, u 65. minutu meča, a do kraja utakmice su obojica postigli po gol! Iako se činilo da Martinez ne zna šta radi i da samo gomila visoke igrače pred golom protivnika, taktika se isplatila.

OSMINA FINALA SE IGRA JOŠ SUTRA!

Vertongen je smanjio rezultat, Felaini poravnao na 2:2 a konačan rezultat je postavljen u nadoknadi vremena. Kontranapad Belgije, kada mu vreme nije, potpuno je nespremne uhvatio Japance. Lukaku je odigrao značajnu ulogu u toj akciji a Čadliju nije bilo teško da obezbedi prolaz.

Belgijanci će u narednom meču igrati protiv Brazila. Japan, koji je srećno prošao grupnu fazu, oprašta se od turnira. Prikazali su igru iznad naših očekivanja. Verovatno su svi zamišljali njih kao poslednje u grupi H a na kraju je Belgija morala da spasi čast i ugled golom u nadoknadi.

Nikada u prethodnh 50 godina se nije desio ovakav preokret u nokaut fazi. Još od meča Engleza i Nemaca koji je igran 1970. godine, ekipa koja je gubila 2:0 nije pobeda. Belgijanci su sada uspeli u tome a videćemo koliko mogu u nastavku!