RUSIJA SRUŠILA SAN CELE SRBIJE: Basketaši bez finala Olimpijskih igara!

basket-3x3-olimpijske igre
Srbija je u finalu Olimpijskih igara (FOTO: FIBA)

Basketaši Srbije važili su za glavnog favorita za medalju na ovim Olimpijskim igrama, ali ona definitivno neće biti zlatna, pošto su u polufinalu izgubili od Rusije 21:10.

Identičan rezultat kao u onoj utakmici grupne faze između ova dva rivala, ali pobednik nažalost nije isti. Nema sumnje da Srbija jeste kvalitetniji tim od Rusije, ali ovo nije bio dan za naše basketaše.

Utakmica je otvorena poenima Rusije, ali je na teren ušao Bulut i pogodio sa distance, te doneo preokret Srbiji. Već u narendom napadu usledila je sjajna asistencija za Vasića, koji je poentirao pod košem.

Ali, nisu se predavali ni Rusi, šut je dobro funckionisao, a Srbija je posle nepuna tri minuta utakmice došla do trećeg faula, pa im je i to išlo na ruku, jer oni do tada nisu napravili nijedan.

Igralo se na mali broj poena, iako je jasno da su naši basketaši mnogo kvalitetniji od Rusa, ali ovo nije grupna faza već polufinalni meč, pa je i bilo za očekivati da bude znatno teže nego u jučerašnjoj utakmici.

Povela je Rusija 7:5, a uz to je dobila i dodatno slobodno bacanje, nakon faula Aleksandra Ratkova. Nije išlo Majstoroviću kaa se radi o šutu za dva poena, šutirao je četiri puta i četiri puta promašio, a Rusima je to i te kako funkcionisalo.

Gotovo polovinu utakmice nisu napravili nijedan faul i sada Rusi mogu da igraju zannto čvršću odbranu, a uz dobar napad – epilog je veliak prednost 10:5. Minuti su odmicali, Rusija je igrala sve bolje i bolje, a šut srpskih igrača nikako nije funckionisao. Majstorović je bio bez poena, Bulut je imao jednu dvojku, a Rusi su poveli sa velikih 16:7.

Još jednu dvojku dodao je Zuev, uzvratio je Bulut, ali ostalo je samo dva minuta do kraja, a Rusija voi 18:9.

Nije im bilo teško da uakmicu privedu kraju i dođu do prve pobede nad Srbijom, koja je inače vezala sedam pobeda na ovom turniru.

Basketašima Srbije sada ostaje da se bore za bronzanu medalju, pitanje je samo da li protiv Letonije ili Belgije, a taj duel je takođe danas na proramu.

BILANS MEDALJA: Milica Mandić “pogurala” Srbiju!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Aleksandar Trifunović: Dončiću je dato sve, a Nikoli Jokiću? | Moj Ugao Meridian S1EP21