Šest golova, VAR tehnologija, jedanaesterac, stative, „buđenje“ Reala, neverovatni Luis Suares i na kraju ubedljiva pobeda Barselone nad Madriđanima – 5:1. Svega je bilo u 239. El Klasiku na Nou Kampu.

Brinuli su se pojedini navijači Barselone kako će izgledati tim Ernesta Valverdea u derbiju 10. kola španske La Lige protiv Madriđana bez Lionela Mesija u sastavu, ali za tim očigledno nije bilo potrebe.

Katalonci su na dominantan način otvorili susret na krcatom Nou Kampu i do prednosti stigli već u 11. minutu kada je odličnu asistenciju Đordija Albe iskoristio Filipe Kutinjo. Samo dvadesetak minuta kasnije Tibo Kurtoa je ponovo vadio loptu iz svog gola.

(Photo by Alex Caparros/Getty Images)

Rafael Varan je oborio Luisa Suaresa u šesnaestercu, a pošto sudija Hose Sančes nije bio siguran u to da li je 31-godišnji Urugvajac simulirao ili je zaista bilo prekršaja odlučio je da upotrebi VAR tehnologiju, prvi put u istoriji El Klasika.

Potvrdio je faul Varana i pokazao na belu tačku, a Suaresu nije bilo teško da postigne svoj prvi gol na susretu i posveti ga svom sinu.

Hulen Lopetegi je reagovao na poluvremenu i umesto Varana ubacio Lukasa Vaskesa, a „kraljevski klub“ je zaigrao mnogo bolje u nastavku meča i već u 50. minutu, posle nešto lošije intervencije Klemena Lenglea, preko Marsela uspeo da smanji na 2:1.

Premijer liga: Nova „četvorka“ Liverpula, debakl Fulama na Kotidžu i 100. gol Glena Mareja

Nastavili su gosti sa napadima i samo šest minuta kasnije imali odličnu priliku da izjednače kada je Luka Modrić posle snažnog šuta pogodio desnu stativu, ali ubrzo je Barsa odgovorila na sličan način, pa je okvir gola pogodio strelac drugog gola Suares.

Uspela je Barselona da se pribere i zaigra nešto ofanzivnije, ali Real je u 68. minutu stvorio novu fenomenalnu priliku. Vaskes je uputio precizan centaršut sa desne strane kaznenog prostora, Karim Benzema je skočio u petercu, iznenađujuće loše šutirao glavom i loptu poslao iznad gola.

Kao da su gosti u tom trenutku prestali da veruju u preokret. Nekoliko trenutaka kasnije usledila je polukontra Barselone, Serhi Roberto je posla nešto snažniju i nižu loptu ka Suaresu, ali bivši golgeter Ajaksa i Liverpula se vrhunski snalazi i idealnim potezom glavom po drugi put na utakmici matira Kurtou.

(Photo by David Ramos/Getty Images)

Pomenuti duo je nastupio i u 83. minutu. Serhio Ramos je pogrešio, što je Roberto idealno iskoristio i još jednom proigrao Suaresa koji beleži het-trik, odnosno svoj deveti gol na ukupno 11 duela između ova dva kluba, uz dve asistencije i dva iznuđena penala.

Debakl Reala potvrdio je Arturo Vidal tri minuta pre kraja susreta, a isto toliko nakon što je ušao u igru umesto Artura. Usman Dembele, koji je u 74. minutu zamenio Kutinja, bez velikih problema prodire po levoj strani i centrira ka Vidalu koji postavlja konačnih 5:1.

Lester: Nesreća u vazdušnom saobraćaju, pao klupski helikopter!

Ovaj razočaravajući poraz ujedno znači i da bi Lopetegi uskoro mogao da napusti Real s obzirom da se ekipa iz španske prestonice nalazi u velikoj rezultatskoj krizi, a i o njegovom odlasku se spekuliše već duže vreme.

Ovom pobedom Barselona se vratila lidersku poziciju u šampionatu i sada ima dva boda više od Atletiko Madrida, dok Real ostaje na očajnom devetom mestu nakon pet poraza i remija u poslednjih šest ligaških utakmica.