MESI JE U STRAŠNOJ FORMI Barselona drži korak u šampionskoj trci!

mesi-barselona-valensija
Mesi je vodio Barselonu do pobede nad Valensijom (FOTO: Guliver Images)

Morala je Barselona da preskoči još jedan izazov kako bi ostala u šampionskoj trci. I to je uradila. Vrlo uspešno pošto je pala Valensija na gostovanju – 3:2!

Sve do prvog gola utakmica je zaista obilovala prilikama i sjajnim ritmom. Zaista je pravo čudo kako do tog 50. minuta nije bilo golova.

Seriju je otvorio Oskar Mingueza, potom je levi bek Valensije Hose Gaja propustio sjajnu šansu! Novu priliku za Barselonu je imao Lionel Mesi iz slobodnog udarca da bi i Antoan Grizman ostao kratak za gol.

Možda i najbolju šansu je imao Gonsalo Guedes koji je u situaciji jedan na jedan sa Ter Štegenom pogodio Nemca i lopta je otišla u korner.

Upravo je iz tog kornera i pao gol za Valensiju. Ter Štegen je pao nakon jednog duela, a Gabrijel Paulista se sjajno snašao i ubacio loptu praktično u praznu mrežu.

U 57. minutu Barselona je dobila penal. Antonio Latore je rukom “skinuo” loptu Grizmanu što je bio penal. Odgovornost je preuzeo Mesi koji je zaista loše šutirao.

Nekadašnji klupski saigrač Jasper Silesen mu je pročitao penal, ali je Argentinac imao dosta sreće da nakon pravog karambola ipak zatrese mrežu.

Od tog trenutka, sve je krenulo kao po loju za fudbalere Barselone. Samo šest minuta kasnije i Grizman se upisao u listu strelaca nakon dobrog udarca glavom posle centaršuta Đordija Albe sa leve strane.

Prednost Barselone je uvećao Mesi, koji je zaista u brutalnoj formi i sve su veće šanse da ostane u Kataloniji, divnim udarcem iz slobodnog udarca.

Konačan rezultat postavio je Karlos Soler pravom bombom u 83. minutu. Da napomenemo i da je naš Uroš Račić igrao do 79. minuta kada ga je zamenio Kristijan Oliva, asistent kod drugog gola Valensije.

Pobedom je Barselona stigla na dva boda od lidera Atletiko Madrida i poravnata je na drugom mestu sa Realom koji takođe ima 74 poena.

U drugom meču dana, Viljareal je stigao do veoma bitne pobede nad Hetafeom (1:0) koji ostavlja “žutu podmornicu” u borbi za Ligu Evrope.

Ključan potez je Unaj Emeri povukao u 69. minutu kada je uveo u igru Jeremija Pinu koji mu se odužio golom 10 minuta kasnije.

U preostala dva meča, Kadiz je slavio protiv Granade sa 1:0, dok su Betis i Valjadolid remizirali (1:1).

BEJL DRŽI TOTENHEM U ŽIVOTU: Šefild je zalutao u Premijer ligu…

Obavezno pogledajte: Nino Čelebić: Biće skandal ako Jokić ne uzme MVP titulu! | SPORT FOKUS