Barselona – Real Madrid: 3 stvari koje su obeležile „El Klasiko“

Košarkaši Barselone osamostalili su se na vrhu španskog prvenstva sa devet pobeda i tek jednim porazom nakon što su odneli ubedljivu pobedu nad najvećim rivalom, Real Madridom, posle spektakularnog meča u čuvenoj Blaugrani, rezultatom 86:69.

Dve ekipe, koje su do jučerašnjeg međusobnog susreta imale po 8-1 na tabeli, igrale su prilično ujednačeno sve do poslednje četvrtine u kojoj je tim Svetislava Pešića zaigrao mnogo bolje u odbrani, zbog čega su „nagrađeni“ i u napadu, pa je „kraljevski klub“ doživeo rezultatski ubedljiv poraz.

Šta je obeležilo prvi košarkaški „El Klasiko“ u sezoni?

Dva centra – neuspešna ideja Pabla Lasa

(Photo by Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images)

Madriđani su bili potpuno ravnopravni tokom prvih 30 minuta, ali to što je Pablo Laso odlučio da pokrene eksperiment sa dva centra negativno je uticalo na igru Reala kojem je u tim slučajevima nedostajalo kreacije i povezanosti na spoljnim pozicijama.

Sansi tonu sve dublje, odlični Bogdan i Bjelica nedovoljni za Jutu, Klipersi drže vrh Zapada!

Pored toga, Barsa je to mogla da iskoristi na drugoj strani, pre svega u tranziciji, pa nema sumnje da je ta ideja koštala goste bar neizvesnije završnice.

Slučaj „Pešić i Kampaco“

Barselona je na poluvreme otišla sa tri poena prednosti, ali igra Katalonaca i rezultat nisu bili razlog frustriranosti Svetislava Pešića koji je po završetku druge četvrtine nasrnuo na Fakunda Kampanca kao odgovor na provokacije 27-godišnjeg Argentinca.

Gustavo Ajon je uspeo da zaustavi Karija, ali Kampaco je „ostao“ meta igrača Barselone koji su se u drugom delu meča nekoliko puta prepirali s njim.

„Poštujem Kampaca, jedan je od najboljih igrača lige, ali služi se lukavstvom i trikovima“, izjavio je Pešić.

Kajl Kjurik

Barselona je najbolje igrala onda kada je to bilo najpotrebnije – u poslednjoj četvrtini. Zategli su defanzivu i zaigrali angažovanije u napadu, ali status junaka derbija pripao je fenomenalnom Kajlu Kjuriku koji se raspucao sa praktično svih mogućih pozicija.

Može li Budućnost da nastavi seriju pobedu nakon trilera protiv CSKA?

Odlično se kretao, izlazio iz blokova i uz maksimalnu koncentraciju pri šutu obezbedio Barseloni nedostižnu prednost, a meč je završio kao najefikasniji igrač na terenu – 16 poena, uz tri asistencije.