BARSELONA SLAVILA POSLE DRAME: Slukas promašio pobedu!

Nikola Mirotić-barselona
Mirotić vodio Barselonu do pobede sa 22 ubačena poena! (FOTO: Guliver images)

Košarkaški klub Barselona savladao je Olimpijakos posle produžetka rezultatom 79:78 (67:67) u “Blau Grani”. Najzaslužniji za pobedu Barse – Nikola Mirotić bio je nezaustavljiv sa 22 postignuta poena.

Olimpijakos je dobro počeo utakmicu, dosta dominantno. Dobra odbrana Grka, zaustavila je nalete Barselone i naterala domaću ekipu na katastrofalnih 0-7 za tri poena i neuspele zicere (17:10).

Barselona je slavila u drugoj četvrtini sa 17:15, ali bilo je vrlo teško za Barsu. Nisu uspeli da postignu ni jednu trojku u prvom poluvremenu iz 12 pokušaja. Nije bilo fluidnosti na terenu, osim u nekoj pojedinačnoj akciji. Olimpijakos je dominira tokom dve četvrtine, a prednost je išla do plus sedam. Dobro su se pokazali Kostas Slukas i Alekandar Vezenkov. Na poluvremenu je Olimpijakos vodio sa 32:27.

Odlična treća četvrtina za katalonsku ekipu, koja je za 10 minuta postigla više poena (28) nego u prethodne dve četvrtine (20). Fantastičan je bio Nikola Mirotić, dobar Brendon Dejvis, a Nikolas Laprovitola je bio više nego vrlo dobar. Barselona je uspela da preokrene rezultatsku klackalicu u svoju korist 55:47.

U četvrtoj četvrtini se prednost često smenjivala, ali  je na kraju došlo do nerešenog rezultata 67:67. Barselona je pohvatala konce u drugom poluvremenu, dok su se Grci posle dobrog prvog dela uspavali i dopustili Barsi da se vrati. Olimpijakos se u poslednjim minutima meča oslanjao na Kostasa Slukasa i Janulisa Larencakisa, dok je Barsa koristila svoje igrače za “bekdor” igru.

Naporan rad i veliko strpljenje, koje je imala Barselona iskoristila je u produžetku. Odlučujuća slobodna bacanja imao je Pjer Oriola na sedam sekundi do kraja, a iskusnom košarkašu nije bilo problema da realizuje oba. Sa druge strane Slukas se zaleteo i gađao od table, ali je promašio, a vreme je isteklo.

Najefikasniji kod ekipe Barselone bio je Nikola Mirotić sa 22 poena, uz pet skokova i dve asistencije, a pratili su ga Kori Higins koji je ubacio 11 poena, Brendon Dejvis sa 10, dok je odličnu rolu imao i Nik Kalates sa devet poena, 13 skokova i sedam asistencija.

Na drugoj strani, Kostas Slukas je predvodio napad Olimpijakosa sa 14 postignutih poena, a pored njega istakli su se i Tajler Dorsi i Saša Vezenkov sa 12 i Mustafa Fol sa 11 poena i osam skokova.

REAL NASTAVLJA POBEDNIČKI NIZ: Monako pao u Madridu!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Jovan Stojoski: Treneri su imali svoje pulene! | Sport Fokus Meridian S01EP24